jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۱۹۶۲ ۲۳ مرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

این روزها احتمالا بدترین روزهای ناشران و کتابفروشان است. نفس ناشران خیلی وقت است که به شماره افتاده و اکنون آنها بی‌رمق‌تر از همیشه به دنبال وضعی جدید برای فروش محصولات‌شان هستند. وضع نگران‌کننده کتاب و کتابخوانی و بحران اقتصادی در حوزه بازار کتاب وضع این حوزه را بحرانی کرده است.

از زمان افتتاح باغ کتاب تهران استقبال خوبی از جانب مردم صورت گرفته است. از طرفی وسعت این مکان، تسهیل خرید کتاب و قیمت‌های به صرفه کتاب‌ها ویژگی‌های مثبتی است که مخاطبان برای باغ کتاب تهران نام می‌برند. باغ کتاب تهران سعی کرده با ارتباط حضوری مخاطب با کتاب در محیطی مفرح و آرام و ایفای نقش به‌عنوان یک هماهنگ‌کننده در فرآیند تولید و انتشار در جهت رفع بحران کتاب و کتابخوانی گام‌بردارد اما این موضوع بنا به دلایلی چندان خوشایند کتابفروشان نیست.

آن‌طور که هنرآنلاین گزارش داده، در متن نامه‌ای که ناشران نوشته‌اند و رو نوشت آن برای سیدعباس صالحی (معاون فرهنگی وزارت ارشاد)، احمد مسجدجامعی (عضو شورای شهر تهران) و رئیس اتاق اصناف فرستاده شده به این موضوع اعتراض کرده و همچنین، بیش از 350 کتابفروش در نامه‌ای به رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران نسبت به راه‌اندازی کتابفروشی در باغ کتاب اعتراض کرده و خواستار جلوگیری از آسیب‌هایی شده‌اند که راه‌اندازی باغ‌کتاب ممکن است به کتابفروشان بزند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر