jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۰۶۱۹۲۸ ۲۲ مرداد ۱۳۹۶  |  ۱۹:۵۳

«ایوانکا ترامپ»، دختر رئیس‌جمهور آمریکا در پیامی حملات نژادپرستانه شارلوتسویل را محکوم کرد.

واکنش ایوانکا ترامپ به حملات شارلوتسویل

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ؛ در حالی که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به وضوح از محکوم کردن اقدام نژادپرستان سفیدپوست در حمله به گروه فعالان ضدنژادپرستی در شارلوتسویل خودداری کرده است، ایوانکا ترامپ، دختر رئیس جمهور آمریکا حمله نئونازی‌ها را که منجر به کشته شدن ۳ نفر از فعالان ضدنژادپرستی شد، محکوم کرد.

ایوانکا ترامپ امروز یکشنبه ضمن محکوم کردن خشونت‌های شارلوتسویل با انتشار پیامی در توئیتر نوشت: «در جامعه هیچ جایگاهی برای نژادپرستی، برتری سفیدپوستان و نئونازی‌های نباید وجود داشته باشد.»

او در پیام دیگری خواستار اتحاد میان مردم آمریکا شد.

دونالد ترامپ روز گذشته در واکنش به حوادث شارلوتسویل در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد: «ما به شدت این نمایش گسترده نفرت، خصومت و خشونت را از همه جنبه‌ها محکوم می‌کنیم. این اقدامات مدتهاست در کشور ما اتفاق می‌افتد. نه از دوره دونالد ترامپ، نه از دوره باراک اوباما. این اقدامات ریشه‌ای بسیار بسیار طولانی‌تر دارند.»

اظهارات ترامپ انتقاد برخی از گروه‌های فعال حقوق مدنی و سیاسی آمریکا را برانگیخت؛ چرا که دونالد ترامپ از گروه‌های راست افراطی (نژادپرستان سفیدپوست) که عامل اصلی خشونت‌های شارلوتسویل ویرجینیا بودند، نامی نبرد.

روز گذشته درگیری‌های خشونت آمیزی میان فعالان ضدنژادپرستی و گروه‌های راست افراطی در شارلوتسویل رخ داد. در طول این درگیری ها، یک خودرو شماری از تظاهرکنندگان را زیر گرفت. در این حادثه ۳ نفر کشته و ده‌ها نفر مجروح شدند.

راستگرایان افراطی در شارلوتسویل به برداشته شدن مجسمه ژنرال رابرت‌ای لی، فرمانده دوران جنگ داخلی آمریکا اعتراض کرده بودند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر