jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۶۱۱۶۳   ۲۱ مرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

سرپرست ادارات میراث فرهنگی آبادان و خرمشهر گفت: با شکایت مالک، خانه بچاری این شهر از فهرست آثار ملی خارج شد.

سجاد پاک‌گهر افزود: مالک این بنا در شکواییه‌ای به دیوان عدالت اداری خواهان خروج ملکش از فهرست آثار ملی شد که با این درخواست موافقت و حکم آن نیز صادر شد. به گفته سرپرست ادارات میراث فرهنگی آبادان و خرمشهر، پیشنهاد این اداره در تعویض ملک مذکور با زمینی معادل ارزش آن در منطقه‌ای دیگر از شهر به مالک، به‌دلیل موافقت نکردن مالک با مبلغ پیشنهادی که ارزش واقعی آن است، مورد قبول واقع نشد؛ چراکه مالک نرخی بالاتر از قیمت واقعی می‌خواست که تامین و پرداخت آن از عهده میراث فرهنگی خارج بود. پاک‌گهر افزود: در زمان حاضر در حال رایزنی و مذاکره با سازمان منطقه آزاد اروند برای مداخله در این موضوع و تامین اعتبار لازم برای خرید خانه بچاری هستیم که امید است به نتیجه برسد. وی با بیان این‌که با شهرداری نیز برای تملک و حفظ این بنا وارد مذاکره شده‌ایم، عنوان کرد: البته اگر نهاد یا ارگان‌های دیگر نیز بتوانند این بنا را به تملک خود درآورند امکان ثبت دوباره آن در فهرست آثار ملی وجود دارد. خانه بچاری یک بنای دو طبقه و با طراحی خاص، چوب‌بری‌های زیبا و حالت ایوانی است. این خانه با قدمتی حدود صد سال، ۱۵ سال پیش در فهرست آثار ملی کشور به شماره ۹۹۶۸ قرار گرفت، این ملک تاریخی در ابتدای خیابان دبستان، روبه‌روی سینما نفت قرار دارد./ مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

تهران سینوسی

تهران سینوسی

آمار مبتلایان روز گذشته در تهران نشان می‌دهد با این‌که تعداد بستری‌ها همچنان بالاست اما تهران روزهای تقریبا آرام‌تری را نسبت به چند روز گذشته می‌گذراند؛ البته آرام نه به معنای این‌که سیر نزولی داشته باشیم بلکه این روند کاملا سینوسی است؛ یعنی مدام در حال بالا و پایین‌شدن است و به هیچ‌کدام از موج‌های نزولی‌اش نمی‌شود اطمینان کرد.

چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

در افغانستان همه مشتاق شروع مجدد گفتگوهای صلحند. اما فرجام این مذاکرات بنفع کیست؟ بی‌رغبتی طالبان برای شرکت در محفل استانبول سبب شده برخی گمان کنند آنها از گفتگو فراریند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر