jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۱۰۶۱۱۰۴ ۲۰ مرداد ۱۳۹۶  |  ۱۷:۰۰

مشاور سابق باراک اوباما در واکنش به ادعای ترامپ مبنی بر پایبند نبودن ایران به برجام نوشت: این دروغ است.

مشاور سابق اوباما:ایران برجام را نقض نکرده است

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صداوسیما،مشاور سابق باراک اوباما با ارسال پیام هایی در توئیتر درباره تصمیم رئیس جمهور آمریکا برای لغو توافق هسته ای ایران هشدار داد. نقض برجام از سوی ایران دروغ است.

«بن رودز» در واکنش به ادعای دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مبنی بر پایبند نبودن ایران به برجام در توئیتر نوشت: این دروغ است. خود دولت ترامپ بارها پایبندی ایران را به این توافق تایید کرده است.

رودز در پیام دیگری در توئیتر نوشت: «این، نکته ای کلیدی است. اگر دونالد ترامپ، توافق هسته ای را که ایران از آن تبعیت می‌کند، لغو کند، هر گونه شانس (دستیابی) به توافق با کره شمالی از میان خواهد رفت».

رودز همچنین در واکنش به توئیت «دیوید کوهن» سیاستمدار آمریکایی که ادعا کرده بود توافق هسته ای با ایران، دولت کره شمالی را مجاب کرده است که واشنگتن نهایتاً کره شمالیِ هسته‌ای را برمی‌تابد، نوشت: «کره شمالی نخستین تسلیحات اتمی خود را تقریباً یک دهه پیش از توافق هسته‌ای ایران آزمایش کرد. متأسفم که شما در یک دنیای عاری از حقیقت زندگی می‌کنید».

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

هراس آمریکا از چیست؟

هراس آمریکا از چیست؟

الان که این یادداشت را می‌خوانید، چند ساعتی‌است تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران لغو و کشورمان از زیر این تحریم‌های ظالمانه، خارج شده، اما در این باره توجه به چند نکته درباره آینده پیش‌رو مهم به‌نظر می‌رسد.

آموزش آنتن نمی‌دهد

آموزش آنتن نمی‌دهد

در ماه‌های گذشته اختلالات شبکه شاد و از آن مهم‌تر دسترسی نداشتن بخش قابل توجهی از کودکان و نوجوانان به ابزارهای هوشمند، بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان را ناشاد کرده است، اما مسؤولان دستگاه اجرایی توجه لازم را به این مساله ندارند و با گذشت یک ماه از زمان بازگشایی مدارس، هیچ اقدام موثری برای حل این معضل انجام نداده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر