jamejamonline
فرهنگی صدا و سیما کد خبر: ۱۰۶۰۸۸۲ ۱۹ مرداد ۱۳۹۶  |  ۰۹:۵۶

هومن بهمنش فیلمبردار مطرح مهمان دیشب برنامه خندوانه بود.

رقابت مهمان و میزبان خندوانه در اکران تابستانی +عکس

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران، شب گذشته رامبد جوان و حاضران در خندوانه شادی برنامه را به زوج‌هایی تقدیم کردند که به هر دلیلی صاحب فرزند نمی‌شوند.

«بعضی آدم‌ها می‌توانند دنیا را از یک قاب متفاوت، با زاویه متفاوت و با عمق نگاه متفاوت ببینند. مهمان این برنامه خندوانه یک فیلمبردار درجه یک است.» رامبد جوان با این مقدمه از هومن بهمنش فیلمبردار دعوت کرد که وارد شود.

بهمنش در ابتدای برنامه درباره پروژه در حال انجام خود صحبت کرد و گفت: در پیش تولید کار جدید سینمایی با رسول صدرعاملی همکاری می‌کنم. فیلم حال و هوای دخترها و نوجوان‌ها را دارد. بازیگران در حال انتخاب شدن هستند و چهره هم نیستند.

وی به ارزش نور در فیلمبرداری اشاره و بیان کرد: اعتقاد دارم یک پلان کلوزآپ را شاید نتوان با گیت‌های مختلف گرفت ولی می‌شود همان را صدها هزار مدل نور داد و این کار خلاقیت بسیاری می‌طلبد.

این مدیر فیلمبرداری سپس خاطره پراسترسی از دوران فیلمبرداری «خوابم میاد» و مریلا زارعی تعریف کرد که چطور خانم بازیگر خود را از سقوط در دره نجات داده است.

رامبد جوان از چند فیلمبردار مطرح نام برد و بهمنش درباره آنها نظرات کوتاه داد. او علیرضا زرین دست را برند دانست و گفت: وی هویت و تشخص به این حرفه داده است.

همچنین در این برنامه یادی از محمد کلاری، تورج منصوری و حسین جعفریان شد.

بهمنش در پاسخ به سوال رامبد که آیا به کارگردانی فکر می‌کنی؟ گفت: اگر بدانم کارگردان بهتری می‌شوم، حتما به آن می‌پردازم. اما رامبد به شوخی گفت: «کار ما را کساد نکن همان فیلمبردار باقی بمان!»

مهمان و میزبان خندوانه در این قسمت بازی لب خوانی را انجام دادند.

سپس این فیلمبردار جوان رو به دوربین از همسرش تشکر کرد و گفت: برای آدمی که سینمایی نیست تحمل مشکلات سینمایی‌ها بسیار سخت است. ماه بعد دومین سالگرد ازدواجمان است ممنون که تحملم کردی و باعث پیشرفتم شدی.

بعد از یک رفت و برگشت رسانه‌ای رامبد جوان و هومن بهمنش بازی دیگری را با توپ انجام دادند.

بهمنش درباره فیلم سینمایی «تابستان داغ» که در آن به عنوان بهترین فیلمبردار در فجر 95 انتخاب شد، گفت: «تابستان داغ» بین 25 مرداد تا اول شهریور اکران می‌شود. من مجری طرح این فیلم هستم. «تابستان داغ» که بیشترین نامزدی سیمرغ را داشت، پند اجتماعی دارد و بهتر است که خانواده‌ها و زوج‌های ایرانی آن را ببینند.

رامبد جوان با اشاره به فیلم «نگار» که هفته اول شهریور ماه اکران می‌شود، گفت: «امسال ما و شما رقیب در اکران هستیم.»

این فیلمبردار که یکی از اعضای بنیاد ملی نخبگان است، گفت: متوجه شدم که این بنیاد از پدیدآورندگان آثار بدیع هنری حمایت می‌کند. بعد از اینکه اثرم مورد تایید شورا قرار گرفت، برای سربازی یک پروژه تحقیقاتی در مورد سینما انجام دادم.

وی ترس از پیری و از کار افتادن را ترسناک‌ترین مسئله دانست اما رامبد جوان گفت: این بخشی از زندگی است و در آن زمان انسان کارآمدی‌های خودش را پیدا می‌کند.

بهمنش گریه‌هایش را به گریه‌های از سر ذوق و غم تقسیم کرد و گفت: وقتی استعدادیابی‌ها را می‌بینم و از موفقیت آدم‌های دیگر ذوق زده می‌شوم، اشک می‌ریزم. موضوع دیگری گه باعث گریه‌ام از روی غم می‌شود، دیدن پناهنده‌هاست که ناراحتم می‌کند.

وی در پایان از طرحی برای استعدادیابی در نقاط مختلف ایران و برگزاری ورک شاپ‌هایی در استان‌های مختلف خبر داد که بنا به گفته وی به دلیل استقرار سینما در پایتخت تصمیم گرفته است این طرح را برای شناسایی افراد بااستعداد در سایر استان‌ها انجام دهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

ما چرا هنوز زنده‌ایم؟

ما چرا هنوز زنده‌ایم؟

عصر پنجشنبه است. بخار سوپ شلغم، فضای خانه را پر کرده است. جعبه ابزار وسط است. سه‌چهارتا کار کوچک خرده ریزه در خانه باید انجام بدهم. رگلاژ کردن در کابینت‌ها.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر