jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۵۸۷۰۶   ۱۴ مرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

بر پایه توافق هیات‌های بانکی ایران و روسیه در مسکو، کارت‌های الکترونیکی پرداخت پول شتاب ایران به روبل و میر روسیه به تومان از ماه نوامبر (آبان ـ آذر) سال جاری در هر کشور مقابل قابل استفاده است.

به گزارش ایرنا، روز پنجشنبه در پایان پنجمین اجلاس مشترک کارگروه‌های بانکی دو کشور به ریاست غلامعلی کامیاب و اسکوبلکین، معاونان بانک مرکزی ایران و روسیه، یادداشت تفاهم توسعه همکاری‌های بانکی امضا شد. به‌این ترتیب، دو کشور برای اتصال شبکه کارت بانکی در ماه نوامبر توافق کردند و طرف روسی نیز اعلام کرد، تمامی تلاش‌های لازم را انجام می‌دهد تا در صورت امکان زودتر این طرح اجرایی شود.

برپایه این توافق، شهروندان هر دو کشور پس از اتصال شبکه‌های بانکی می‌توانند در مقصد مقابل با کارت‌های بانکی از خودپردازها وجه دریافت یا وجه خریدها را با کارت در فروشگاه‌ها پرداخت کنند.

با اجرای این توافق، شهروندان ایرانی و روسی هنگام سفر به کشور مقابل نیازی به داشتن وجه نقد ندارند. روس‌ها می‌توانند براساس موجودی کارت در ایران تومان دریافت کنند و ایرانیان نیز روبل بگیرند که سامانه بانکی به صورت خودکار اقدام ارزی را انجام می‌دهد.

همچنین افزون بر مذاکرات دوجانبه رئیسان هیات‌های بانکی ایران و روسیه، نمایندگان بانک‌های رفاه، سینا، حکمت ایرانیان و توسعه صادرات نیز با بانک‌های روسی طرف خود برای توسعه همکاری‌ها مذاکره کردند.

امضای پروتکل پنجمین نشست کارگروه‌های بانکی نیز از دیگر برنامه‌های هیات‌های ایرانی و روسی در مسکو بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

در مورد موضوع عقب‌نشینی غرب از صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی می‌توان گفت نوعی عقلانیت بین اعضای شورای حکام یا حداقل حرکت به سمت عقلانیت از سوی آنها وجود دارد و در این ارتباط هشدار افراد عاقل در جامعه جهانی منجر شد آنها از صدور قطعنامه ضدایرانی خودداری کنند؛ چرا که در صورت صدور قطعنامه، دیگر دلیلی برای حضور جمهوری اسلامی در برجام بی‌خاصیت وجود نداشت و به این ترتیب دست ایران برای کنار گذاشتن آن بازتر می‌شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر