jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۵۷۸۴۳ ۱۱ مرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

دادرس دادگاه عمومی شهرستان بهاباد در استان یزد برای بهره‌بردار متخلف به خاطر برداشت، تغییر کاربری و نصب منصوبات غیرمجاز روی چاه، حکم به نصب بنرهای فرهنگسازی در سطح شهر به مدت یک‌ سال داد.

براساس رأی صادره این دادگاه فرد مذکور باید به منظور حمایت از حقوق شهروندان و در اجرای ماده 32 قانون مجازات اسلامی مصوب 92، به مدت یک سال هر چهار ماه یک بار نسبت به نصب دو عدد بنر تحت عناوین «خطرات زیست محیطی برداشت غیرمجاز آب سفره‌های آب زیرزمینی»، «مقایسه افت آب‌های سفره‌های زیرزمینی از سال 85 تا 96» و «خطرات زیست بومی آن تا ده سال آینده» و «تبیین مجازات قانونی ماده 45 قانون توزیع عادلانه آب» و همچنین «ماده 543 از قانون مجازات اسلامی در مورد فک پلمب» در میادین اصلی شهر و با نظارت شهرداری و کارشناسان آب منطقه‌ای یزد اقدام کند. براساس این حکم، دادگاه همچنین وسایل ارتکاب جرایم این فرد را در اجرای ماده 215 قانون مجازات اسلامی و ماده 148 قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 92، به نفع آب منطقه‌ای، توقیف و ضبط خواهد کرد./ ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر