jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۰۵۶۷   ۰۸ تير ۱۳۸۱  |  ۲۱:۱۸

عضو کمیته کشوری مبارزه بااستعمال دخانیات گفت:هیات دولت هنوز تکلیف قانون جامع کنترل دخانیات رامشخص نکرده است دکترحسن آذری پور درمصاحبه باخبرنگارما افزود:براساس این قانون هرگونه توسعه صنعت دخانیات محدودشده است ودولت مکلف است هیچ یارانه ای به کشت توتون

و توسعه صنعت دخانیات تخصیص ندهد همچنین پیشنهاد شده است در درازمدت ، صنعت دخانیات به صنایع دیگر تغییر و زمینهای کشت توتون نیز به کشت محصولات دیگر اختصاص یابند وی تصریح کرد: براساس یکی از مفاد این قانون ، باید تمام محصولات دخانیات چه خارجی و چه داخلی برچسب پرداخت مالیات های قانونی داشته باشند و هر محصولی که فاقد این برچسب باشد، قاچاق محسوب می شود.دکتر آذری پور افزود: فروش سیگار به وسیله نوجوانان زیر18 سال براساس این قانون ممنوع است و توزیع کنندگان وفروشندگان سیگار باید گواهینامه ای از وزارت بهداشت داشته باشند.وی با اشاره به این که از سال گذشته ، دانشگاه های علوم پزشکی در16 استان کشور موظف شده اند، به طور آزمایشی واحد مشاوره ترک دخانیات ایجاد کنند، گفت : درصورت موفقیت این طرح ، در تمام کشور این واحدها فعال خواهند شد. وی با اعلام این که سالانه 54 میلیارد نخ سیگار در کشور دود می شود گفت : از این مقدار،42 میلیارد نخ سیگارهای خارجی و12 میلیارد نخ تولید داخل است همچنین ارزش ریالی این تعداد سیگار، یک هزار میلیارد تومان است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

محیط‌بانان آسان می‌میرند، جنگلبانان آسان پر می‌کشند؛ هیچ‌کس هوای مردان طبیعت را ندارد، این زخمی است کهنه که شهادت بیش از ۱۶۰محیط‌ بان و جنگلبان در ۴۰سال گذشته آن را تایید می‌کند؛ زخمی که دوشنبه گذشته با شهادت دو محیط‌بان در زنجان دوباره سر باز کرد، زخمی که اگر ریشه‌های آن را جست‌وجو کنیم به کمبود نیرو، تجهیزات، آموزش، بی‌توجهی به استفاده از فناوری و ظرفیت جوامع محلی و سیاست‌های اشتباه خواهیم رسید.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر