jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۰۵۶۳۹۵   ۰۷ مرداد ۱۳۹۶  |  ۱۰:۳۴

یک استارت آپ آلمانی خودروی الکتریکی طراحی کرده که روی بخش های بیرونی آن پنل های خورشیدی وجود دارد. این خودرو در مرحله پیش سفارش است.

خودروی برقی با پنل های خورشیدی به بازار می آید +عکس

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، یک استارت آپ آلمانی به نام «Sono Motors» سال گذشته برای تولید مجموعه ای از خودروهای خانوادگی سرمایه جمع آوری کرد.

طرح اولیه از خودروی این شرکت به نام «Sion» شامل یک پنل خورشیدی ۷.۵ متر مربعی بود که روی بخش بیرونی خودرو به کار رفت.

این پنل ها قابلیت شارژ باتری خودرو را در زمان توقف آن را داشتند. اکنون مرحله پیش سفارش برای تولید خودرو آغاز شده است.

خودروی الکتریکی «Sion» دارای ۳۳۰ سلول های «PV» مونوکریستالین است که روی سقف، درها و پشت آن نصب شده اند. هرکدام از سلول ها ظرفیت تولید ۳.۶۵ وات برق دارند.

جمع آوری نور خورشید به تنهایی برای حرکت دادن این خودرو کافی نیست. اما شرکت ادعا می کند سیستم «PV» آن می تواند در شرایط ایده آل انرژی لازم برای طی ۳۰ کیلومتر را فرهم کند.

یکی از نکات جالب این خودرو وجود سیستم فیلتر هوا داخل آن است که به غبار روبی از هوای داخل کابین کمک می کند.

علاوه برتمام این موارد خودروی خورشیدی شامل سیستم اطلاعاتی است که روی یک صفحه نمایش ۱۰ اینچی نمایان می شود، پدال های ضد قفل، ایربگ راننده و مسافران، سیستم تبدیل انرژی جنبشی است.

این خودرو اکنون با قیمت ۱۶ هزار یورو آماده پیش سفارش است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

امروزه فناوری‌ های نوین و به ویژه هوش مصنوعی به سرعت جهان اطراف ما را متحول می‌کند و نفوذ روزافزون آنها در تمامی کاربردهای سنتی، یکی‌از دغدغه‌ها و اولویت‌های دولت‌هاست. اکنون دنیا به تعبیری با سونامی فناوری مواجه بوده و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو