jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۵۵۷۳۵ ۰۵ مرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

چین از ایالات متحده خواسته است تا پروازهای خطرناک و غیردوستانه هواپیماهای خود را متوقف کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، پس از آن‌که دو فروند جنگنده چینی، یک هواپیمای شناسایی و جاسوسی آمریکایی را بر فراز دریای شرقی چین رهگیری و تعقیب کردند، چین روز سه شنبه از ایالات متحده خواست تا به پروازهای خطرناک و غیردوستانه هواپیماهایش پایان دهد.

وزارت دفاع چین نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، اقدامات خلبان‌ها در تعقیب و رهگیری هواپیمای جاسوسی آمریکا، قانونی لازم و حرفه‌ای بوده است.

این بیانیه افزود: هواپیمای ارتش آمریکا به مرز چین نزدیک شده و عملیات جاسوسی را انجام داده که امنیت ملی چین را تهدید کرده است. این اقدامات به روابط نظامی آمریکا و چین لطمه می‌زند و ایمنی خلبانان دو طرف را تهدید می‌کند.طرف آمریکایی باید فورا این اقدامات ناامن، غیرحرفه‌ای و غیردوستانه و خطرناک را متوقف کند./ تسنیم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر