jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۵۵۴۷۳   ۰۴ مرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

جانشین رئیس پلیس گفت: بهتر است طرح کاهش مجازات‌های قاچاقچیان باردیگر مورد بازنگری قرار گیرد.

به گزارش میزان، سردار اسکندر مومنی در حاشیه برگزاری کمیسیون مبارزه با مواد مخدر در کشور درجمع خبرنگاران با اشاره به رشد 11 درصدی کشفیات مواد مخدرگفت: در چهارماهه اول امسال 264 تن مواد افیونی در کشور کشف شد که مربوط به همه دستگاه‌های عضو ستاد مبارزه با مواد مخدر است.

جانشین فرمانده ناجا با بیان این‌که طرح کاهش میزان جریمه قاچاقچیان مواد مخدر و توزیع دولتی مواد مخدر بین معتادان در مرکز در حال بررسی است، گفت: هر چه که تصویب شود، ما ملزم به اجرای آن هستیم، اما باید در تصویب این‌گونه طرح ها، با دقت همه جوانب آن سنجیده و نظرات کارشناسی اخذ شود تا دچار آزمون و خطا نشویم.

وی ادامه داد: درخصوص توزیع دولتی مواد مخدر توصیه ما این است که حتما بررسی دقیق‌تری صورت گیرد چرا که موضوع مواد مخدر تک مولفه‌ای نیست زیرا یک طرف قاچاقچیان بین‌المللی که از این راه سود هنگفتی به جیب می‌زنند و طرف دیگر مصرف‌کنندگان هستند و در صورت قانونی شدن توزیع مواد مخدر، قبح و زشتی آن در بین مردم شکسته خواهد شد.

سردار مومنی اذعان کرد: موضوع مواد مخدر موضوع پیچیده‌ای است و شگرد قاچاقچیان بین‌المللی در هر مرحله متنوع و پیچیده‌تر می‌شود و روش‌های جدیدی را اتخاذ می‌کنند.

وی با بیان این‌که کلیات طرح کاهش میزان جریمه قاچاقچیان مواد مخدر تصویب شده و جزئیات آن در کمیسیون‌ها در حال بررسی است، افزود: نیروی انتظامی نیز در این کمیسیون نظرات خود را ارائه خواهد کرد؛ آنچه که اهمیت دارد افزایش مجازات و بازدارندگی قوانین است به عبارتی هزینه قاچاق مواد مخدر در کشور باید افزایش پیدا کند تا قاچاقچیان به سمت قاچاق نروند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر