Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۰۵۲۹۱۷ ۲۷ تير ۱۳۹۶  |  ۱۵:۵۷

صادق خان، شهردار لندن بار دیگر با سفر رسمی دونالد ترامپ به بریتانیا در سال آینده میلادی مخالفت کرد.

شهردار لندن: برای ترامپ فرش قرمز پهن نمی کنیم

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، صادق خان شهردار لندن در گفتگو با سی‌ان‌ان گفت: سفرهای رسمی با سفرهای عادتی فرق دارند، در وضعیتی که رئیس‌جمهوری آمریکا سیاستهایی را اتخاذ کرده که بسیاری در کشور ما با آن مخالفند، من مطمئن نیستم که پهن کردن فرش قرمز از سوی دولت بریتانیا برای دونالد ترامپ کار درستی باشد.

هفته گذشته کاخ سفید تایید کرد که سفر رسمی ترامپ به بریتانیا تا 2018 به تاخیر افتاده است. این تاخیر به دلیل نگرانی از تظاهرات گسترده علیه ترامپ در پایتخت انگلیس نهایی شد.

ترامپ در اجلاس گروه 20 با ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا دیدار کرد و به خبرنگاران اعلام کرد که سفری به لندن خواهد داشت.

با اینحال اولین شهردار مسلمان لندن امکان دیدار با ترامپ را رد نکرد و گفت: اگر تصور می‌کنید امکان ندارد یک مسلمان باشید و در عین حال به فعالیت در وست مینستر افتخار نکنید خوشحال می‌شوم که این باور شمار را تغییر دهم . حال می‌خواهد آن شخص شما به عنوان خبرنگار باشد و یا دونالد ترامپ.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر