jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۰۴۹۱۲۹   ۱۷ تير ۱۳۹۶  |  ۰۹:۲۹

دبیرکل فدراسیون فوتبال نسبت‌ به بیانیه اخیر کارلوس کی‌روش واکنش نشان داد و مدعی شد او به مردم کشورمان توهین کرده است.

حتما در باغ وحش بزرگ شده که از ادبیات عقرب و مار استفاده می‌کند

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، کارلوس کی‌روش در آخرین بیانیه‌ای که در صفحه مجازی‌اش منتشر کرده، صحبت‌های تندی علیه علیرضا اسدی، دبیرکل فدراسیون فوتبال ایران انجام داده است. سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در حمله جدیدی که به اسدی انجام داده، او را جادوگر و مسئول بی‌استفاده خطاب کرده است.

علیرضا اسدی، دبیرکل فدراسیون فوتبال درباره عملکرد کارلوس‌ کی‌روش و بیانیه تندی که او صادر کرده، صحبت‌هایی انجام داده که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:

آقای اسدی، کی‌روش در تازه‌ترین بیانیه‌ای که صادر کرده، حمله تندی به شما انجام داده است. جوابی برای این صحبت‌ها ندارید؟

ایشان در حدی نیست که من به او جواب بدهم. ادبیاتی که او به کار برده در شأن یک معلم نیست. کی‌روش مدام با ادبیات عقرب و مار صحبت می‌کند؛ حتماً در باغ وحش بزرگ شده است که از این کلمات استفاده می‌کند. ادبیاتی که یک نفر با آنها صحبت می‌کند، معرف شخصیت اوست و نوع برخوردی که او با ملت ایران دارد شخصیت او را نشان می‌دهد.

البته در کنار کارهای عجیبی که کی‌روش انجام می‌دهد، او نتایج قابل قبولی در ایران گرفته است.

ما از روز اولی که به فدراسیون رفتیم این سیاست را داشتیم که به عنوان نماینده مردم به کشورمان خدمت کنیم. حالا یک نفر را به تیم ملی آوردند که دانش فنی دارد، اما دانش خود را در کشور ما نهادینه نمی‌کند. او بعد از شش هفت سال کار کردن در مملکت ما، همه تعلیم گیرنده‌های ایرانی که کنارش بودند را کنار گذاشته است. با این حال محبت مردم ایران و امکانات کشور ما را به دست آورده است. اما آقای کی‌روش! شما دانش فنی خود را به صورت کالا به ما فروختید و آن را به ما یاد ندادید. شما سالی چند میلیارد می‌گیرید، اما چرا دانش فنی‌تان را منتقل نمی‌کنید؟! بردی که آخرش تلخ باشد برای منافع ملی ارزشی دارد؟! در حوزه‌هایی مانند حوزه نفت و پزشکی، ما دانشمندان زیادی داریم و در حوزه فوتبال هم همین است. مگر در حوزه نفت و پزشکی ما متخصصان‌مان را از خارج به ایران آوردیم؟ همین بچه‌های خود ایران بودند که الان پزشکی ایران حرف اول در دنیا را می‌زند. کی‌روش اصلاً لیاقت این را ندارد که من جواب او را بدهم. او همیشه با خودش چند نفر می‌آورد و در وسط راه آنها را رها می‌کند.

در مقاطعی شما سکوت کردید و جواب اظهارات کی‌روش را ندادید. فکر نمی‌کنید اگر در همان ابتدا جوابش را می‌دادید، این اتفاقات تمام می‌شد؟

من 10 ساعت با کی‌روش بحث کردم، اما دیدم او به هر کسی که بخواهد توهین می‌کند. به آقای تاج، کفاشیان، ترابیان و هر کسی که بخواهد توهین می‌کند. هرچه از دهانش درمی‌آید بار ملت ایران می‌کند. ما هم یک جاهایی مجبوریم سکوت کنیم، چون منافع ملی ما در خطر است. کی‌روش فردا پولش را می‌گیرد و می‌رود، اما این ما هستیم که با غم مردم‌مان می‌مانیم. یک عده به من می‌گویند چرا سکوت می‌کنید، اما من دنبال دعوا نیستم. هیچ‌کس نمی‌تواند منافع ملی کشور ما را مصادره کند.

کی‌روش در همین بیانیه‌اش صحبت‌هایی علیه فدراسیون فوتبال هم انجام داده است.

من کاری ندارم که چه کسی آورده و چه کسی برده است. آقای کی‌روش! گواردیولا را هم ارزیابی می‌کنند، شما که دیگر عددی نیستید و سطح‌تان با او قابل قیاس نیست. اگر ارزیابی از یک سرمربی قابل قبول نباشد، عذر او را می‌خواهند. در همه جای دنیا این اتفاقات رخ می‌دهد، مگر ونگر را ارزیابی نمی‌کنند؟ مثل اینکه شما یک پدیده خارق‌العاده هستید که ما آن را پیدا کرده و به اینجا آورده‌ایم و همانند شما در هیچ کجای دنیا پیدا نمی‌شود. شما همه این‌کارها را برای یک بردی که آوردید، انجام می‌دهید؟ این ادبیات ایشان است که به همه توهین می‌کند. خیلی‌ها به من می‌گویند که چرا جواب کی‌روش را نمی‌دهی؟ ما شش ماه در فدراسیون فوتبال بودیم و موضع خودمان را اعلام کردیم.

به‌نظر می‌رسد که این صحبت‌های کی‌روش فعلاً تمامی نداشته باشد.

این‌ها یک تهدید برای فوتبال ایران است. مدام به ما حمله شد، اما ما سکوت کردیم. ما از حمله نمی‌ترسیم، چون در آن بزرگ شده‌ایم. مهم این بود که تیم ملی‌مان به جام جهانی برود که خدا را شکر رفت. نام‌ها هم یک دوره می‌آیند و یک دوره می‌روند اما 100 سال بعد می‌گویند که ایران در جام جهانی شرکت کرده نه کارلوس کی‌روش. همین که ما با وجود این حملات کارمان را انجام می‌دهیم، یک پیروزی شیرین برای ماست. حالا یک عده می‌خواهند آن را مصادره کنند، که این هم اصلاً مهم نیست.

کی‌روش در این بیانیه شما را جادوگر هم خطاب کرده است.

کسی که در شأن خودش صحبت می‌کند، کلماتی بیشتر از این در دایره لغاتش ندارد. بیشتر از این نمی‌توان از کسی که 80 میلیون ایرانی را نادیده می‌گیرد، انتظار داشت. فکر می‌کنید شما وقتی با یک نفری که در چاله میدان بزرگ شده، صحبت می‌کنید، از چه ادبیاتی استفاده می‌کند؟ یک نفری که در چاله میدان بزرگ شده بیشتر از اینها چه چیزی می‌داند؟! میزان تفکر و سواد یک نفر شخصیت او را مشخص می‌کند. آقای کی‌روش! شما از کلماتی مانند عقرب، گرگ و مار در ادبیات‌تان استفاده می‌کنید. حتماً در جایی بزرگ شدید که یا در کنار این‌ها بودید و یا مدام از این کلمات در کنار شما استفاده شده است.

فدراسیون فوتبال جوابی به این بیانیه‌های کی‌روش ندارد؟

ما اجازه این کارها و این رفتارها را به کی‌روش نمی‌دهیم، چون دین ما به ما این اجازه را نمی‌دهد. آقای کی‌روش! کارفرمای شما فدراسیون فوتبال است. هدف ما این بود که تیم ملی به جام جهانی برود که رفت، اما شما دانش‌تان را در ایران نهادینه نکردید. هیچ‌کس حق ندارد منافع ملی ما را به خطر بیندازد. ما چرا با دانش شما را به صورت یک کالا بخریم؟ توهین این است، نه اینکه وقتی یک نفر از کنارتان رد می‌شود بهانه الکی می‌گیرید که به من سلام نداد و این موضوع را به عاملی برای توهین به ملت ایران تبدیل می‌کنید. هرچه می‌شود یک بهانه‌ای پیدا می‌کنید و آن را در سر ملت ایران می‌کوبید. شما به برادر شهید و جانباز این مملکت نیز رحم نمی‌کنید و به افرادی مانند ترابیان و تاج توهین می‌کنید. جایگاه انسانی اینها را ببینید و بعد آن را با خودتان مقایسه کنید. اینکه جواب شما را نمی‌دهیم به خاطر ترس نیست، چون فوتبال جای ترسوها نبوده و نخواهد بود. شما نه برای من و نه برای کشورم، آش دهن سوزی نیستید که مدام بخواهیم سکوت کنیم و پاسخی به شما ندهیم.

بعد از قطعی شدن صعود تیم ملی به جام جهانی، کی‌روش اعلام کرد که یکی دو نفر در فدراسیون فوتبال از این صعود خوشحال نیستند. در آن زمان هم به‌نوعی شاید منظورش شما بودید.

در صعود ایران به جام جهانی از نگهبان فدراسیون تا بالاترین فرد در این مملکت نقش داشتند، اما آقای کی‌روش! شما می‌خواهید این افتخار را به نام خودتان مصادره کنید. مگر 100 هزار نفر که به ورزشگاه می آیند به خاطر یک نفر است؟ همه به خاطر منافع ملی به ورزشگاه می‌آیند، چون کشورشان را دوست دارند. اگر به خاطر یک نفر هم بیایند این مقطعی است و خیلی زود فراموش می‌شود. شما خودتان را با کسی مقایسه می‌کنید که از 7 صبح تا 10 شب در فدراسیون فوتبال کار می‌کند؟ ما که این‌همه برای این فوتبال زحمت می‌کشیم مثل شما ادعا نداریم. آن وقت شما می‌گویید فقط من خوشحال هستم و کسی که از هفت صبح تا 10 شب در فدراسیون فوتبال کار می‌کند ناراحت؟! آقای کی‌روش! هر وقت در مملکت ما آمدید و مفت خدمت کردید، آن وقت از این ادبیات استفاده کنید. اینجا ایران است و ملت فهمیده‌ای دارد. اینجا مگر موزامبیک است که هرچه دلت می‌خواهد بار فوتبال و مردمش می‌کنی؟! ما که سکوت می‌کنیم به خاطر این نیست که جوابی نداریم بلکه به خاطر این است که نمی‌خواهیم منافع کشورمان به خطر بیفتد. آقای کی‌روش! شما همه را کنار گذاشتید. به آدم‌ها به صورت مقطعی و ابزاری نگاه کردید، اما روش من این نیست که در مقابل شما سکوت کنم. چه من در این فدراسیون باشم چه نباشم، شما تحت قرارداد ایران هستید. وقتی مردم ما خوشحال هستند، من هم خوشحال می‌شوم. شهدای هشت سال دفاع مقدس ما مگر صبر نمی‌کردند؟ چون آنها می‌دانستند برای دین و مردم کار می‌کنند، مجبور بودند آن شرایط را تحمل کنند. ما هم یک مقطعی سکوت کردیم و حالا دیگر صبرمان تمام شده است. الان تیم ما به جام جهانی رفته است، اما نمی‌توانید آن را به نام خودتان مصادره کنید. آقای کی‌روش! بارها گفته‌ام و باز هم می‌گویم که 80 میلیون ایرانی در این صعود نقش داشتند. این صحبت‌های شما هم دیگر هیچ اهمیتی برای من و مردم مملکتم ندارد.

... و صحبت پایانی؟

در جلسه 10 ساعته‌ای که با کی‌روش داشتم و فایل ضبط شده پنج ساعت آن هم به صورت کامل در اختیارم است، او فقط به وزیر ورزش و جوانان و البته 80 میلیون ایرانی توهین کرده است. به او گفتم شما از لحاظ ادبیات صفر هستید، چون کی‌روش به ملت ما توهین کرد، من به همین خاطر جوابش را دادم. آقای کی‌روش! شما از یک جای دیگر آمدید، در مملکت من به من و ملتم توهین می‌کنید؟! شما منافع شخصی را در قالب منافع ملی می‌بینید. شاید ملت ندانند که شما چقدر از این مملکت پول به جیب زدید، اما من که می‌دانم فقط به فکر منافع شخصی‌تان هستید. من هرجا که باشم به دنبال خوشحالی مردمم می‌گردم و وقتی جواب‌تان را نمی‌دهم دلیلی بر این نیست که ترسو هستم. من فقط نمی‌خواهم مردم کشورم ناراحت شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
شروین
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۷
آقای اسدی كی روش به مردم توهین نكرده، مستقیم خود شما رو خطاب قرارداده. مردم را قاطی این مسئله نكنید كه جلب توجه كنید. شاید بعضی از مسائل هم راست گفته باشه...
۰
۰
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۷
حالا شما كه دوستدار وطن و مردم ایران هستی مجانی كار میكنی تا كی روش هم از تو یاد بگیره در ضمن شما هم زیاد ادبیات جالبی نداری
۰
۰
حمید جهرمی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۷
سلام . بدون تردید همه تیم ملی را دوست دارند . دور اندیشی حكم می كند كه همه برای سربلندی ایران اسلامی فداكاری كنیم و هر كس در این میان نقش كلیدی دارد را به قول معروف روی چشممان بگذاریم شاید خدا كمك كرد از مرحله گروهی جام جهانی هم صعود كردیم . در حال حاضر كروش شاه كلید این موفقیت است و بقیه باید فروتنانه از خود گذشتگی كنند . ما برای اولین بار در تاریخ كشورمان دو دوره پیاپی به جام صعود كردیم اونم بدون گل خورده ، این موفقیت بزرگ را باید با صعود به مراحل یك حذفی كامل كنیم . با تشكر.
۰
۰
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۷
راست گفته.تو این كشور هر كی كاری ازش بربیاد یه عده هستند كه نابودش كنند.این رییس هم می خواد خودشو مطرح كنه،
۰
۰
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۷
از ملت چرا مایه میذاری؟؟؟؟؟؟؟ از خودت و رفقات مایه بذار خب!!!! اگر كیروش حرفیم زده یا توهینی كرده قطعا مخاطبش شخص شما بودین و رفقاتون..... .. پس بیخودی از مردم مایه نذار!!!!!!!!!!!!!!!!!!
۰
۰
محسنی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۷
این ... فوتبال كی جمع میشه معلوم نیست اگه كی روش نبود ما با این اقتدار به جام جهانی نمیرفتیم در ضمن ایشان پس از سالها كار در ایران چهره واقعی افراد رو شناخته و اگر چیزی میگه بیراه نگفته.
۰
۰
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۷
این آقا دیگه چی میگه بزار كی روش كارشو بكنه مهم نتیجه كاره كه كی روش موفق بوده حداقل عفت كلام هم نداری !!!!
۰
۰

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر