jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۴۸۸۳۲   ۱۷ تير ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

رئیس اتحادیه صنایع دستی خراسان شمالی گفت: طرح و نقش فرش خراسان شمالی هنوز به صورت انبوه در استان بافته نمی شود.

به گزارش ایسنا،حسین ایزانلو ، با اشاره به اینکه یکی از مشکلات صنعت فرش در این استان نبود طرح و نقش مختص این استان بوده است، افزود: فرش هایی که در این استان توسط بافندگان بافته می شود بیشتر طرح های نایین، تبریز، مشهد و ... بوده است.

وی با بیان اینکه طی سال گذشته از طرح و نقش فرش خراسان شمالی در قالب دو تخته فرش رونمایی شد، ادامه داد: اما هنوز این طرح ها در میان بافندگان فرش استان جا نیفتاده است و بافندگان همچنان طرح های نایین، تبربز و ... را می بافند.

ایزانلو اظهار کرد: برای اینکه فرش با طرح و نقش مختص خراسان شمالی به مرحله تولید انبوه برسد در ابتدای کار باید این طرح ها در میان خریداران فرش جا باز کند.

وی تصریح کرد: برای رسیدن به این هدف در ابتدا باید چند تخته فرش در اندازه های کوچک و با کیفیت خیلی بالا بافته و به خریداران فرش نشان داده شود.

این مقام مسئول بیان کرد: تا زمانیکه بافت طرح و نقش فرش خراسان شمالی به مرحله انبوه برسد باید سعی شود طرح های فرش هایی که در استان بافته شود حفظ شود.

وی توضیح داد: به عنوان مثال در یک فرش ترکمن اگر یک طرح جدید به این فرش اضافه شود شاید خریداران و یا علاقمندان این فرش تمایل چندانی بر خرید آن نداشته باشند.رئیس اتحادیه صنایع دستی خراسان شمالی تصریح کرد: در خراسان شمالی فرش های کردی بافته می شود که طرح مخصوص به خود را دارند و باید این طرح ها و اصالت آن ها حفظ شود.به گفته وی 21 هزار بافنده فرش در خراسان شمالی فعال هستند که سالانه حدود 300 هزار متر مربع فرش در استان بافته می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
باید کار کرد

باید کار کرد

خلوت، مقدمه تفکر است و تفکری مستحسن است که دعوت به خیر کند. اگر امسال که مردم به واسطه شرایط ویژه ناشی از کرونا، مثل سال گذشته بیشتر در خانه‌هایشان هستند، از این فرصت استفاده کنند و در راه خدا و اهل بیت(ع) خادم‌تر باشند، می‌توان گفت این خانه‌نشینی و خلوت، خلوتی مطلوب بوده است.

پلی برای پیروزی

پلی برای پیروزی

۳۳ سال قبل در ۲۹ فروردین ۱۳۶۷، ناوگروهی از نیروی دریایی ارتش در مقابله با ناوگان دریایی آمریکا در آخرین ماه‌های جنگ تحمیلی هشت ساله، دچار ضربات سنگینی شد.

مدیریت کرونا، ویروسی شد

مدیریت کرونا، ویروسی شد

این روزها شاهد نزاع بین وزیر بهداشت و درمان، سعید نمکی و رئیس‌جمهوری، حسن روحانی در مسائل مربوط به بحران کرونا هستیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر