jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۰۴۸۴۷۷ ۱۴ تير ۱۳۹۶  |  ۲۰:۴۵

هواپیماهای استراتژیک موشک‌انداز توپولف95 ام اس روسیه به مواضع تروریست ها داعشی در مرز بین استان های حماه و حمص سوریه حمله کردند.

حمله هواپیماهای روسیه به داعش از هزار کیلومتری

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از العالم، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد سه انبار بزرگ تروریست ها و همچنین مقر فرماندهی آنها در حوالی شهر عقیربات منهدم شدند. این حمله موشکی با استفاده از موشک های کروز پیشرفته Х-101 از فاصله حدود هزار کیلومتری صورت گرفت. بررسی ها نشان داد که ضربات بطور دقیق به اهداف مورد نظر وارد شده است.

خاطرنشان می شود که هواپیماهای استراتژیک روسی از فرودگاه نظامی انگلس، واقع در خاک روسیه پرواز کرده و سوخت گیری مجدد آنها در آسمان انجام شده است. جنگنده های سوخو30 اس ام و سوخو35 اس از فرودگاه نظامی حمیمیم سوریه، هواپیماهای توپولف95 ام اس را همراهی می کردند. همه هواپیماهای روسیه پس از اجرای ماموریت رزمی خود به فرودگاه های محل استقرار خود بازگشتند.

برد موشک های هواپایه کروز Х-101 حدود 4500 کیلومتر است و هر هواپیمای توپولف95 ام اس قادر به حمل هشت فروند از آنها است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر