jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۴۸۲۱۱   ۱۴ تير ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

رئیس مرکز ملی و شورای رقابت گفت: امیدواریم در دولت دوازدهم کسانی نباشند که سهامدار شرکت‌ها هم هستند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، رضا شیوا در نشست خبری افزود: قیمت‌گذاری خودرو بخش کوچکی از فعالیت شورای رقابت را تشکیل می‌دهد و افزایش قیمت برای خانواده پراید و تیبا 25/1 درصد، در مورد پارس تندر و تندر 90 از تولیدات سایپا 57/1 درصد و برای پژو و سمند متوسط افزایش قیمت 65/2 درصد خواهد بود.

شیوا با بیان این‌که تورم بخشی برای خانواده سایپا 6 درصد بوده است، افزود: سه خودروی پژو 301، 2008 و 508 به‌خاطر داشتن رقیب از دستورالعمل قیمت خارج شدند.

شیوا افزود: شورا، تنظیم قیمت خودرو را برای یک سال دیگر، در خودروهای مشمول قیمت‌گذاری تمدید کرد که مربوط به خودروهای زیر 45 میلیون تومان است.

وی گفت: منظور از افزایش قیمت خودرو، قیمت خودرو در کارخانه بدون احتساب ارزش افزوده، شماره‌گذاری و بیمه است.

وی گفت: در دولت دوازدهم امیدواریم کسانی نباشند که سهامدار شرکت‌ها باشند و باید یک تحول اساسی انجام و جراحی اساسی در اقتصاد انجام شود که برای آینده اقتصاد خیلی مفید خواهد بود.

رئیس شورا و مرکز ملی رقابت گفت: با توجه به انحصاری بودن بازار محصولات خانواده پراید، پژو و سمند، باید یک ناظر بر قیمت این گروه از خودروها نظارت کند.

شیوا با بیان این‌که قرارداد خودروسازان را منصفانه کردیم، افزود: قبلا قراردادها میان خودروسازان و مشتریان شبیه قرارداد ترکمنچای بود درحالی که اکنون قراردادها کاملا منصفانه، دوطرفه و تأمین‌کننده منافع تولیدکننده و مصرف‌کننده است.

وی گفت: در بررسی کیفیت خودروها برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت را ملاک عمل قرار دادیم که چون یک‌ساله نبود، 70 درصد برنامه کیفی را هدف قرار دادیم و لذا خودروهایی که کیفیت 70 درصد را تأمین می‌کردند جریمه نمی‌شدند، خودروهایی که به هدف نمی‌رسیدند جریمه می‌شدند و خودروهایی که از هدف بالاتر بودند جایزه می‌گرفتند.

شیوا افزود: هر چند وضعیت کیفی خودروها نسبت به سال گذشته بهبود یافته است، ولی خودروهایی که کیفیت بالاتر از 70 درصد را تأمین کرده باشند، نداشتیم.

رئیس شورای رقابت با تائید انحصاری بودن بازار خودروهای وارداتی افزود: درحال حاضر بیش از 80‌ درصد بازار خودروهای وارداتی کشور در اختیار نمایندگی‌های هیوندای، کیاموتورز و بخشی هم در اختیار نمایندگی تویوتا قرار دارد و معتقدم این بازار انحصاری است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ارتش انقلابی، برگ برنده ایران در روزگار پرالتهاب

ارتش انقلابی، برگ برنده ایران در روزگار پرالتهاب

إِنَّ اللَّهَ یحِبُّ الَّذِینَ یقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِهِ صَفًّا کأَنَّهُمْ بُنْیانٌ مَرْصُوصٌ. بیست و نهم فروردین، روز حیات دوباره ارتش و سالروز اعتماد تاریخ‌ساز امام(ره) به این بازوی عظیم انقلابی، یادآور تجدید میثاق غیورمردانی است که جانانه و عاشقانه در راه تحقق آرمان‌های والا و انقلابی امام خود گام برداشتند.

صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر