jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۰۴۷۷۳۶   ۱۲ تير ۱۳۹۶  |  ۲۰:۳۱

مقامات فرانسوی از بازداشت یک مرد 23 ساله به اتهام طراحی عملیات ترور رئیس‌ جمهور این کشور خبر دادند.

عملیات ترور رئیس‌ جمهور فرانسه خنثی شد

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران، «اگنس تیبولا کریوورا»، سخنگوی دفتر دادستانی پاریس امروز (دوشنبه) اعلام کرد یک مرد 23 ساله به اتهام طراحی عملیات ترور امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور این کشور، بازداشت شده است.

طبق اظهارات سخنگوی دفتر دادستانی پاریس، نقشه ترور مکرون هنوز در مرحله مقدماتی قرار داشته و مظنون قصد داشته است به تنهایی طرح ترور وی و یا حمله به گروه‌های اقلیت فرانسه را عملی کند.

این مظنون که روز پنج‌شنبه در حومه «ارژانتوی» دستگیر شد، در بازجویی‌ها از نقشه ترور رئیس جمهور فرانسه در 17 ژوئیه -همزمان با برگزای جشن‌های روز ملی فرانسه- پرده برداشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر