jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۴۷۲۳۳   ۱۲ تير ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق کرمان از صدور مجوز احداث 6 هتل در استان خبر داد و گفت: تاکنون عملیات اجرای احداث سه هتل آغاز شده که امیدواریم کار ساخت این هتل ها به خوبی و با سرعت پیش رود.

به گزارش ایسنا، مهدی سیاوشی در جمع مدیران دفاتر گردشگری کشور در کرمان افزود: اتاق کرمان با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به منظور معرفی هر چه بیشتر استان از مدیران دفاتر گردشگری کشور برای بازدید از کرمان دعوت کرد که سفر سه روزه ای را به کرمان داشتند.

وی ادامه داد: اگر چه کرمان بعد از زلزله بم از گردشگری کشور عقب ماند اما با معرفی بیشتر آثار و جاذبه‌های زیبا و فراوان کرمان می توان دوباره رونق را به گردشگری کرمان بازگرداند.

محمدحسن کرمانی رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران نیز در این نشست گفت: باید با ایجاد تغییرات لازم فضا را برای رونق بیشتر گردشگری داخلی مهیا کرد تا مردم ما جذب سایر کشورها نشوند.

رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران اظهار کرد: در کرمان فرصت های گردشگری بسیاری مانند باغات مختلف، وجود چهار فصل، آسمان و کویر زیبا، کوههای بالای چهار هزار مترمربع، تنوع شیرینی و غذای سنتی، زندگی عشایر، صنایع دستی و مشاهیر وجود دارد که کمتر به آنها پرداخته شده است.

کرمانی ادامه داد: می گویند در شهداد کرمان گرمای 76 درجه به ثبت رسیده که این می تواند یک فرصت گردشگری باشد زیرا عده ای در دنیا به دنبال درک کردن دمای بسیار بالا هستند.رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران خاطرنشان کرد: تنوع غذای سنتی و شیرینی در کرمان بسیار زیاد و عجیب است اما باید برنامه ریزی های لازم برای ارائه این غذاها در خارج از خانه ها وجود داشته باشد تا بتوان از این طریق نیز گردشگر را جذب کرد.

کرمانی افزود: بی شک یکی از راههای برون رفت از مشکلات اقتصادی امروز کشور، ایجاد اشتغال و تولید ثروت است که بخش عمده ای از آن می تواند با پرداختن به حوزه گردشگری محقق شود.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر