jamejamonline
ورزشی بانوان کد خبر: ۱۰۴۱۱۴۸   ۲۴ خرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۴۵

دارنده دو مدال طلای المپیک می گوید هر ورزشکار زنی که در رشته خود دیده حداقل یک بار سقط جنین کرده است.

اعتراف وحشتناک یک ستاره: هر ورزشکار زنی که می شناسم حداقل یک بار سقط جنین کرده است

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از دیلی میل، سانیا ریچاردز رز دونده مشهور آمریکایی که دو مدال طلای رقابت های دوومیدانی 400 متر المپیک 2008 و 2012 را کسب کرده است از حقیقت بسیار تلخی پرده برمی دارد.

او که اکنون 32 سال دارد از سقط جنین های پی در پی ورزشکاران زن پرده برمی دارد. او در اینباره گفت: «موضوع سقط جنین در ورزش چیزی است که اصلا به آن پرداخته نمی شود. »

ریچاردز رز که به تلخی اعتراف می کند خود یکبار دست به سقط جنین زده در گفت و گو با سایت "اسپورت ایلوستریت " می گوید: « من دونده زنی را نمی شناسم که تا به حال دست به سقط جنین نزده باشد. »

وی گفت: «امیدوارم باز شدن بحث سقط جنین در زنان دونده باعث شود که ورزشکاران جوان دیگر تجربه تلخ من را نداشته باشند.»

بر اساس صحبت های ریچاردز رز این طور برداشت می شود که او برای موفقیت در المپیک 2004 سقط جنین کرده است.

او در ادامه به مشکلات زنان ورزشکار برای باردار شدن اشاره می کند.

ریچاردرز رز افزود: «زمانی که سقط جنین کردم اطمینان داشتم دیگر نمیتوانم بدوم اما این چنین نشد. دکترها به من گفته بودند حداقل 14 روز نباید تکان بخورم اما این زمان زیادی برای من بود. اینها خاطرات تلخی از سقط جنین است که دلم میخواهد دختران جوان تر از خودم آنها را یاد بگیرند و هرگز اشتباه تلخ من را تکرار نکنند.»

این دونده مدال آور المپیکی خاطرنشان کرد: «اطمینان دارم خدا من را می بخشد اما من خودم را هرگز نمی بخشم. من میتوانستم انتخاب بهتری داشته باشم. اکنون میخواهم مادر باشم و فرزند به دنیا بیاورم. »

این دونده زن با ارون رز بازیکن فوتبال آمریکایی ازدواج کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دشواری های ساخت فیلم ورزشی

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

 سینما می‎تواند یک پل ارتباطی بین فرهنگ و ورزش باشد. وقتی که فیلم‎های ورزشی ساخته نمی‎شود از جهات گوناگونی به ورزش هم کمتر پرداخته می‎شود.

درسی که پرسپولیس به ما داد

درسی که پرسپولیس به ما داد

تا به‌حال توی چشم‌های شیر زل زده‌اید؟! اگر این مطلب را می‌خوانید نشان می‌دهد که هیچ‌گاه در چشمان هیچ شیر زنده و آزادی زل نزده‌اید، چرا که چشم‌های شیر درنده پیش از دندان‌های او طعمه را از پای در می‌آورد.

پرسپولیس؛ یک ذهن برنده

پرسپولیس؛ یک ذهن برنده

برای ریشه‌یابی موفقیت این روزهای پرسپولیس که بعد از چهار قهرمانی متوالی در لیگ‌ برتر باز هم یکی از شانس‌های قهرمانی در این فصل است، باید در ابتدا به یک مثال اشاره کنم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر