jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۰۴۱۰۹۶   ۲۳ خرداد ۱۳۹۶  |  ۱۱:۱۹

مهدی تاج می‌گوید فدراسیون فوتبال به رغم صعود به جام‌جهانی مشکلات مالی برای تدارک زیرساخت‌ها دارد!

تاج:ترس از داعش باعث شد جشن صعود با تماشاگران کمتری باشد

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از خبرآنلاین ، بازی که تمام شد ، گوشه‌ای از ورزشگاه روی چرخ دستی نشسته بود. مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال ، او حالا رئیسی است که همه تیم‌هایش جهانی شده‌اند و البته صعود تیم بزرگسالانش خیلی ساده اتفاق افتاده است! تاج بعد از بازی تیم ملی و در پایان جشن صعود ، در شرایطی که می گفت بیش از 13 ساعت در ورزشگاه آزادی سرپا بوده ، در گوشه ای از استادیوم آزادی روی چرخ دستی نشسته بود و به سئوالات خبرآنلاین پاسخ داد.
*خب سرانجام صعود کردیم...
راستش من خودم خیلی از این صعود خوشحالم. به هر جهت مردم ما لایق بهترین ها هستند و این جشنی که حالا در سراسر کشور برپاست ، کمترین حق این مردم و تلاش این بچه های خوب تیم ملی بود.


*ولی جای مردم امروز در ورزشگاه خالی بود.
حق با شماست اما واقعا این بازی شرایط متفاوتی داشت. این بازی به مقدار زیادی تحت تاثیر مسائل امنیتی قرار گرفته بود. تقریبا فدراسیون برای برگزاری این در حاشیه بود و نقش تصمیم گیری را در این مسابقه و سیاستگذاری بازی نداشتیم. من هم به همراه همه همکارانم در فدراسیون به این نتیجه رسیده بودیم که این بار حتما با مسئولین امنیتی همکاری کنیم. چون به هر جهت یکی از اهداف داعش ، ورزشگاه هاست و بخصوص ورزشگاه آزادی و بخصوص این بازی و این جمعیت 100 هزار نفری برای آنها یک فرصت بزرگ می توانست باشد. ما باید هر لحظه مراقب می بودیم که خدایی ناکرده اتفاق خطرناکی نیفتد. انصافا بچه های امنیتی برای این بازی سنگ تمام گذاشتند. تیم امنیت بازی بیش از سه روز در تمام گوشه های این ورزشگاه بزرگ آزادی داشتند کارهای امنیتی و مراقبتی انجام می دادند.من خودم از ساعت 10 صبح به ورزشگاه آزادی آمدم و الان که ساعت حدود 1 شب است ، هنوز هم اینجا هستم.


*بازی را هم در حمع اعضای شورای تامین دیدید!
بله به دلیل حساسیت بازی ، تقریبا همه مسئولان مسابقه در جلسه شورای تامین بودیم. هر لحظه یکی می گفت ، یکی دارد از دور می آید ! یکی دارد از آن طرف می رود، آن یکی چه کسی است که نزدیک می شود. واقعا مانیتورینگ ورزشگاه بزرگی مثل آزادی که ده ها هکتار وسعت دارد ، واقعا کار سخت و پیچیده ای است. دور تا دورش جنگل دارد ، هر لحظه همه منتظر بودند و می ترسیدند که تروریست ها برای ضربه زدن به این بازی اقدامی بکنند اما به لطف تلاش بی وقفه نیروهای امنیتی که باز جا دارد از انها صمیمانه تشکر کنم ف این بازی با اقتدار کامل و در نهایت امنیت برگزار شد و یک خون از دماغ کسی نیامد اما به هر حال این ترس از حملات تروریستی ، منطقی بود که باعث شود ما بدانیم چه کسی به عنوان تماشاگر به ورزشگاه می آید و این کنترل فروش بلیت اینترنتی ، یکی از آن راه ها بود. اگرچه باعث کاهش تعداد تماشاگران شد ، اما در تامین امنیت و نظم بازی نقش مهمی داشت.ولی شکر خدا نتیجه پایانی عالی بود و جشن صعود اتفاق افتاد.


*ولی یک مقدار انگار چون ساده تر از همیشه رفتیم جام جهانی ، هنوز باورمان نشده کار را تمام کردیم!

راستش هنوز خیلی از ما باور نکردیم صعود کردیم ولی شکر خدا در این مرحله کار تمام شد. در این موفقیت من نقش شخص آقای کی روش را بی بدیل می دانم. من چون می دانم کی روش با تیم ملی ما چه کرد. الان به خاطر داشتن چنین سرمایه ای ، تمام تلاش مان این است که حتما زلف تیم های دیگرمان را هم گره بزنیم به آقای کی روش . برای همین هم در شروع الان برای تیم ملی امید، جوانان و نوجوانان در یک جلسه سه ساعته با ایشان نشستیم و حرف زدیم که بیایند و در کنار هم این تیم ها را به پیش ببریم.
ما در این جلسه به دقت به حرف هایش گوش کردیم تا بتوانیم به یک مسیر درستی با هم برسیم که ایشان بر این تیم ها نظارت داشته باشد.کی روش یک توئریسین بزرگ برای ایجاد تحول نسلی در فوتبال هر کشوری است.

*بله ولی بعد از صعود در جشن هم خیلی تلخ بود و دل پری داشت.

تلخ برای این که با او خوب تا نکردند. خب حق هم دارد. از فدراسیون ما راضی است اما خودتان ببینید در این سال ها چه بر او گذشته . فکر کنم از مردم خیلی راضی است و همه امیدش به مردم است اما از خیلی اتفاقات هم گلایه دارد و دلش گرفته است.

*بله بیشتر از رسانه ها و مسئولان و همکارانش در تیم های باشگاهی که برنامه تیم ملی را به هم می ریزند گلایه داشت، درست مثل همیشه!حتی از وزیر هم گلایه کرد و طوری حرف زد که نشان دهد به وعده کمک همه جانبه وزیر ورزش هم خیلی باور ندارد.

البته خب دلش گرفته ولی باید اینجا اعتراف کنم وزیر ورزش به تیم ملی در مدتی که آمده خیلی کمک کرده است. می دانم که نیت حرف های کی روش در انتقادات وزیر نیست. خودش می داند که این وزارتخانه بیشتر از همیشه و واقعا دلی به تیم ملی کمک کرده است. خب من در این مدت خیلی با کی روش درباره این مسائل حرف زدم و او تقریبا در جریان همه اتفاقات هست. او دلش از چیزهای دیگری گرفته. من هم دلم گرفته .

ببینید دو روز مانده به بازی تیم ملی برای ما گزارش زدند و همه ما را به مشروب خواری هم متهم کردند! این ها را من نمی دانم برایش چه حرفی بزنم . بالاخره ما ها هم یک ظرفیتی داریم. این فضاها ، فضاهای خوبی نیست که هر روز برای تیم ملی ایجاد می کنند. هر روز یک هجمه ای علیه آقای کی روش راه می اندازند ، یک سوراخی پیدا می کنند و ضربه ای به او می زنند. من باید مدام مراقب باشم اتفاقی نیفتد ، کی روش مجبور نشود جوابی بدهد و دوباره بلوایی به پا نشود! خب بالاخره تا کجا . خسته شدیم.


این ها بخشی از دعواهاست. بحث امکانات ولی مهمتر است.
دقیقا درست است. ببینید تیم ما الان صعود کرده اما زیرساخت های فوتبال ما زیرساخت صعود به جام جهانی نیست. من هم این حرف ها را هم در 90 می زنم و هم هر جای دیگری می گویم. وزیر عزیز اتفاقا خیلی به ما لطف دارد. پیگیر برنامه هاست. بازی ها را می بیند ، مراقب است که کاری اگر از دستش بر بیاید انجام بدهد. اساسا به فوتبال هم خیلی علاقه دارد. مثلا یک وقت هایی به من می گوید فلان بازی را دیدی چی شد؟ می گویم بابا بازی ساعت 3 شب بود ، من خواب بودم. از من امتحان فوتبال خارجی می گیرد! اصرار دارد که باید در جریان بازی های روز دنیا هم باشم و پیگیری کنم کل اخبار فوتبال دنیا را. ایشان خیلی به ما کمک کردند ولی این زیرساخت ها را فراهم کردن حتی از توان وزارت ورزش هم خارج می شود. الان به دلیل مشکلات مالی که داریم با کمک وزارت ورزش کلی برای ترمیم کمپ پیش رفتیم. زیرسازی کردیم ، همه چیز پیش رفته و آماده است اما الان پول چمن را نداریم که بیاوریم یا کشت کنیم تا مشکل زمین تیم ملی حل شود. این را به چه کسی برویم بگوییم که آقا پول نداریم چمن بخریم. یک هفته است تلاش کردیم با وزیر تا توانستیم پاداش سه بازی قبلی تیم ملی را به بچه ها بدهیم. وزارت لطف کرد و در آخرین لحظات 500 میلیون به تیم ملی کمک شد . این ها را کی روش می داند.


*کی روش بیشتر نگران شروع دوباره لیگ و شروع دوباره دعواهاست.
دقیقا درست می گویید. دو شب قبل داشت می گفت بابا ما دیگر در مجموعه فدراسیون چه کار باید بکنیم که این قدر حمله نکنند. ما که همه تیم ها را بردیم جام جهانی ، در فوتسال و ساحلی سوم دنیا شدیم ، این همه موفقیت داشتیم با این همه مشکل مالی کمبود که داریم. دیگر چه کار کنیم که این بلاها را سرمان نیاورند؟ دیدید که کی روش دستبندش را از دستش در آورد و دست من کرد و نشان جام جهانی اش را هم به من هدیه داد و خیلی به من لطف دارد ولی واقعا او هم مانده که دیگر چه کار کنیم که این همه فشار را تحمل نکنیم.


*راستی گفت بازی با روسیه در پیش است
بله بازی با روسیه هماهنگ شده است و قطعا با این تیم در اکتبر بازی می کنیم. برای قبل از جام جهانی ، سه تا بازی خیلی خوب و بزرگ دیگر هم هماهنگ کردیم و در برنامه داریم اما مشکل اینجاست که پولش را نداریم که نهایی شان کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها