jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۱۰۴۰۹۷۷   ۲۳ خرداد ۱۳۹۶  |  ۰۱:۱۳

دلهره عجیب ملبورن 76 را بگذارید کنار آسودگی خیال 96... هر دو ما را به یک خواسته رساندند. جام جهانی فوتبال. سخت و آسان، حالا ما دوباره در جام جهانی خواهیم بود. چه آرزوی برآورده ای!

دوباره ایران، همه با همیم، چه صعود شیرینی، چه سرزمین با شکوهی!

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ورزش سه، آنقدر خیالمان از صعود به جام جهانی و رفتن به روسیه راحت بود که یک سال مانده به آن چمدان هایمان را ببندیم. اما لازم نیست از الان در سالن انتظار بمانیم تا بقیه مسافران روسیه هم از راه برسند. ما یک سال از جام جهانی جلوتریم. برای پیشرفت کردن، چه فرصت خوبی!

دو گل آزمون و طارمی. صعود متوالی به جام جهانی. راهیابی به روسیه با خیال راحت. پایان عصر دلهره صعود. همه این ها دستاوردهای بزرگ فوتبال ملی در یک روز خاطره انگیزند. روز حماسه، مثل 22 خرداد. اما شیرین، برای همه. همه در کنار هم. چه اتحاد زیبایی!

بازی سرنوشت برای ما از وقتی شروع شد که آزمون کار را تمام کرد. یا آنجا که مسعود پنالتی اش را از دست داد اما حمایتش را نه. شاید هم از آنجایی شروع شد که سید جلال برای بستن بازوبند کاپیتانی نجابتش را در قاب تصویر ماندگار کرد. شاید هم چند روز پیشتر... جایی میان ادای احترام به قربانیان حوادث تروریستی تهران. آنجا که همه در کنار هم، هم قسم شدیم برای پیروزی. برای گذر از التهاب. برای رسیدن به آرامش پس از طوفان. چه انگیزه مصممی!

وقتی همه با هم هستیم، در کنار یکدیگریم، آینده و سرنوشت برایمان مهم است، دلهره ها با شیرینی به پایان می رسند. مثل جدال پر التهاب برابر ازبکستان در آزادی. حالا وقت آن است که جشن بگیریم. این کمترین حق مان است. هیچ کس نمی تواند صعودمان را انکار کند. شاد باشید. روزهای خوش تازه از راه رسیده اند. چه روزهای شیرینی!

20 سال پس از راهیابی به جمع بهترین های فوتبال دنیا به عنوان آخرین تیم، حالا ما جز اولین صعود کننده ها هستیم. اما توقعمان را همین جا نگه داریم. وقت جشن گرفتن است. برای پیروزی دوباره ایران. چه سرزمین با شکوهی!

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

وقتی در مورد ورزش معلولان مطالعه می‌کنید یک بند میان اهداف آن وجود دارد که برداشت سطحی از یک ورزش همگانی است: بالابردن امید به زندگی در معلولان! بله، همه ما می‌دانیم معلولی که به صورت عمومی از رخوت آسایشگاه و عزلت خانه بیرون می‌آید و ورزش می‌کند به‌جز ترشح هورمون‌های امیدبخش و انگیزه‌های رو به جلویی که دارد، وقتی می‌بیند می‌تواند ضعف جسمی خود در برخی حرکات را با توانمندی در حرکات دیگر جبران کند، می‌فهمد زندگی به نقطه پایان نرسیده است، اما این تمام ماجرا نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها