jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۰۳۸۰۴۲   ۱۴ خرداد ۱۳۹۶  |  ۲۲:۳۰

265 نفر در 9 ماهه اخیر در سودان جان خود را در اثر ابتلا به بیماری وبا از دست داده‌اند که عامل اصلی آن در دسترس نبودن آب بهداشتی بوده است.

جان باختن 265 نفر در سودان در اثر ابتلا به وبا

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، وزارت بهداشت سودان اعلام کرد: آب آلوده منجر به ابتلای چندین هزار نفر به وبا در این کشور شده و تاکنون 265 نفر در اثر ابتلا به آن جان باخته‌اند و بیش از 16 هزار نفر نیز مبتلا به این ویروس تشخیص داده شده‌اند.

پارلمان سودان در رابطه با افزایش عفونت اسهال آبکی هشدار داده و گفته است: با شروع فصل باران، عفونت گسترش بیشتری می‌یابد و آمار افراد مبتلا نیز بیش از قبل می‌شود.

دولت سودان که عامل ابتلای مردم این کشور به بیماری وبا را آب آلوده اعلام کرده، مدعی شده که در دسترس نبودن آب بهداشتی منجر به از دست رفتن شمار زیادی از مردم سودان شده است؛ ضمن اینکه با ابتلا حدود 16 هزار و دویست نفر دیگر به این بیماری، قطعا شمار جان‌باختگان نیز با افزایش روبه‌رو خواهد شد.

بر اساس آمارهای سازمان جهانی بهداشت، تلفات شیوع وبا در یمن نیز به دست‌کم 471 تن افزایش یافته است؛ در یمن تنها از 21 ماه مه تا روز 27 آن، 2 هزار و 529 مورد ابتلا به وبا ثبت شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیریت خشکیده

مدیریت خشکیده

خشکسالی، شکارچی حیات وحش شده‌ است، فلامینگوها در بختگان زمینگیر شده‌اند و دوستداران محیط‌زیست برای نجات آنها به تکاپو افتاده‌اند، اما این داستان تلخ محدود به بختگان و جوجه فلامینگوها نیست.

فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

آدم‌های دنیا به اندازه زیادی آب، غذا، اکسیژن و البته خبر مصرف می‌کنند. شاید فکر کنید این مورد آخری خیلی هم نیاز نیست، اما به همان اندازه که گرسنگی ما را به دنبال خودش می‌کشد، میل به دانستن هم ما را دنبال خودش می‌برد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر