jamejamonline
سیاسی دولت کد خبر: ۱۰۳۶۵۸۵ ۰۹ خرداد ۱۳۹۶  |  ۱۲:۳۸

سخنگوی دولت در واکنش به تجمعات سپرده گذاران موسسات مالی و اعتباری کاسپین و آرمان گفت: با توجه به برنامه ریزی بانک مرکزی امیدواریم در آینده نزدیک مشکلات این سپرده گذاران حل شود.

مشکلات سپرده گذاران با برنامه بانک مرکزی رفع می‌شود

به گزارش جام جم آنلاین از خبرگزاری صداوسیما، محمدباقر نوبخت در نشست خبری هفتگی خود با خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره مشکلات بانک سرمایه و سپرده گذاران موسسات اعتباری کاسپین و آرمان، تصریح کرد: رئیس بانک مرکزی در جلسه روز یکشنبه هیات وزیران در خصوص وضعیت این نوع موسسات اعتباری و بانک ها گزارشی ارائه کرد.

وی افزود: برخی موسسات در سالهای اخیر حتی بدون طی تمامی مراحل قانونی اقدام به فعالیت کردند که البته بانک مرکزی در جهت صیانت از سپرده های مردم مراقبت هایی را اعمال کرده است.

نوبخت گفت: انشاء الله با برنامه بانک مرکزی بتوانیم مشکلات این هموطنان را برطرف کنیم.

دولت سیاست مهار تورم را دنبال می کند

سخنگوی دولت گفت: تورم اعلام شده از جانب مرکز آمار در ماه گذشته 7/1 درصد بوده و دولت سیاست مهار تورم را دنبال می کند.نباید انتظارات تورمی را بالا ببریم.

وی ادامه داد: تورم از سه نقطه افزایش پیدا می کند از طرف تقاضا، از طرف عرضه و از طرف انتظارات تورمی و ما نباید انتظارات تورمی را که برخی از رسانه ها به ان دامن می زنند بالا ببریم.

نوبخت گفت: برخی از صاحب نظران منتقد می گفتند چرا تورم پایین آمده در صورتی که تورم باید بالا برود و رکود موجود از بین برود اما دولت همچنان سیاست مهار تورم را دنبال می کند.

سخنگوی دولت درباره افزایش یارانه مستمری بگیران افزود: مستمری بگیران در گذشته حدود 70 هزار تومان در ماه دریافتی داشتند که ما این رقم را به 240 هزار تومان رساندیم و حدود دو ماه است که آن را پرداخت می کنیم.

برای جذب منابع خارجی نیازمند تعامل سازنده با جهان هستیم

سخنگوی دولت گفت: دولت برای دستیابی به نرخ رشد 6.8 درصدی در سال 1400 باید سالانه 770 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری کند که 65 میلیارد دلار آن را باید از منابع خارجی جذب کند.

محمدباقر نوبخت در ادامه نشست خبری خود در جمع خبرنگاران افزود: دولت باید در سال 1400 و تا پایان برنامه به نرخ رشد 6.8 درصدی دست پیدا کند که برای این مهم باید سالانه 770 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری کند.

وی ادامه داد: 770 هزار میلیارد تومان را از هفت بخش باید تامین کند که بخشی از آن که رقمی معادل 65 میلیارد دلار است را باید از منابع خارجی جذب کند.

نوبخت افزود: برای جذب این میزان سرمایه گذاری خارجی نیازمند تعامل سازنده با جهان با حفظ استقلال داخلی هستیم.

سخنگوی دولت گفت: در سال گذشته ایران 12/2 میلیارد دلار مجوز سرمایه گذاری خارجی داده که این رقم باید افزایش پیدا کند و برای این کار باید فضای با ثبات در داخل کشور داشته باشیم تا بتوانیم سرمایه های خارجی را جذب کنیم.

وی افزود: هیچ کشوری بدون استفاده از منابع خارجی نمی تواند به رشد مطلوب دست پیدا کند.

نوبخت گفت: ما از همه ابزار ها در جهت بهبود شرایط استفاده می کنیم تا تعامل خوبی با جهان داشته باشیم.

سخنگوی دولت افزود: رئیس جمهور طی روزهای اخیر با روسای جمهور فرانسه، آذربایجان، امیر قطر و عمان ارتباط داشته و این ارتباط در جهت تعامل خوب با جهان است.

دولت به مسکن مهر هزار میلیارد تومان پرداخت کرده است

سخنگوی دولت گفت: دولت برای اتمام طرح مسکن مهر هزار میلیارد تومان پرداخت کرده است و تلاش می کند قیمت تمام شده کاهش یابد.

نوبخت در ادامه نشست خبری افزود: مسکن اجتماعی، مسکن حمایتی و ساخت 100 هزار مسکن سالانه در روستاها از طریق بنیاد مسکن از اقدامات دولت برای بازار مسکن به همراه افزایش تسهیلات خواهد بود.

وی درباره سامانه کارورزی گفت: دولت از طریق این سامانه دو اقدام مهم را دنبال می کند در مرحله اول پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایانی که از جوانان تحصیلکرده حمایت می کنند و دوم فارغ التحصیلانی را که نیاز به کارآموزی دارند ، حمایت می کند.

سخنگوی دولت ادامه داد: دولت مصمم به انجام این دو کار است.

نوبخت درباره افزایش قیمت اقلام خوراکی افزود: دولت درخصوص کمبود گوشت از طریق واردات و عرضه گوشت در میادین اقدام کرد و در خصوص مرغ هم بازار را کنترل کردیم.

وی ادامه داد: دولت نظارت کافی را از طریق تنظیم بازار دارد و ما همیشه در ماه رمضان شاهد افزایش قیمت هستیم که دولت آن را کنترل کرده است و از ثبات نسبی برخورداریم.

آمادگی دولت برای صادرات گندم

سخنگوی دولت گفت: امسال نه تنها در تولید گندم خودکفا هستیم بلکه می توانیم صادرات گندم نیز داشته باشیم.

محمد باقر نوبخت در نشست خبری هفتگی خود با خبرنگاران در خصوص خرید تضمینی گندم و پرداخت مبالغ آن از سوی دولت، تصریح کرد: تا دیروز جمعا یک میلیون و 964 هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده است.

وی افزود: ارزش این خرید بالغ بر 2 هزار و 571 میلیارد تومان است.

نوبخت ادامه داد: 1298 میلیارد تومان از این میزان خرید به کشاورزان پرداخت شده و 1275 میلیارد تومان نیز باقی مانده که دولت برای تسریع در پرداخت آن برنامه ریزی کرده است.

سخنگوی دولت با پیش بینی خرید 11 میلیون تن گندم برای سال 96، خاطرنشان کرد: ارزش این رقم (11 میلیون تن) بیش از 15 هزار و 252 میلیارد تومان خواهد بود که بر اساس مصوبه جلسه هیات دولت مقرر شد، 8 هزار میلیارد تومان از این رقم را دولت از خزانه پرداخت کند و 3 هزار میلیارد تومان آن نیز از تسهیلات بانکی برخوردار ‌شود.

وی گفت: مابقی این رقم نیز از طریق شرکت بازرگانی دولتی تامین خواهد شد.

سخنگوی دولت افزود: تلاش داریم با تسویه به وقت ارقام گندم خریداری شده فرصتی برای کشاورزان فراهم شود تا به افزایش تولید اقدام کنند.

امکان حضور زنان در کابینه دوازدهم

سخنگوی دولت با تاکید بر استفاده از ظرفیت مدیریتی زنان در دولت، گفت: امکان حضور زنان در کابینه دوازدهم هست.

محمد باقر نوبخت در ادامه نشست خبری هفتگی خود با خبرنگاران در خصوص جوان‌گرایی در کابینه دوازدهم ، تصریح کرد: استفاده از نشاط و نیروی جوان مشخصا گماردن افراد جوان در مسئولیت های دستگاه های اجرایی نیست.

وی افزود: ضمن اینکه رئیس جمهور در کابینه دوازدهم مصمم به استفاده از افرادی است که به نسبت وضع موجود دارای سن کمتری هستند.

نوبخت با اشاره به مجوز استخدام 2 هزار نیروی جوان به عنوان مشاوران مدیران، تصریح کرد: جوانان به این شکل تجربه اندوزی می کنند تا جایگزین مدیران شوند.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: رئیس جمهور در هیات دولت مصوب کرد تا از جوانان و ظرفیت مدیریتی زنان در در دستگاه های اجرایی استفاده شود.

نوبخت گفت: ظرف همین هفته سه تا چهار تن از مدیران زن در سازمان برنامه و بودجه جایگزین مدیران مرد می شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

الزامات اقناع افکار عمومی

الزامات اقناع افکار عمومی

رهبر عالیقدر انقلاب در دیدار با اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا بر ضرورت اقناع افکار عمومی به منظور همراه‌سازی مردم در رعایت ضوابط و شیوه نامه‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های صادره از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا تأکید کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر