jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۳۵۷۸۴   ۰۸ خرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی قم از راه‌اندازی دو گروه پژوهشی سلامت باروری و سلول‌های بنیادی مزانشیمال در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

سیدرضا طباطبایی امروز در گفت‌وگو با فارس، با بیان اینکه جهاد دانشگاهی فعالیت هایی در قالب مرکز خدماتی و گروه پژوهشی ارائه می‌دهد اظهار کرد: مرکز خدمات در حوزه ناباروری و فناوری اطلاعات فعالیت می‌کند که بخش فناوری اطلاعات طراحی نرم‌افزارهای مرتبط با حوزه پزشکی را بر عهده دارد.

وی خاطرنشان کرد: در تمام سیستم‌ها به صورت الکترونیکی تشکیل پرونده صورت می‌گیرد و مجموعه طراحی سیستم‌ها و فناوری پزشکی بر پایه IT است.معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی قم با اشاره به مرکز خدمات معماری و شهرسازی گفت: این مرکز به سمت طراحی مراکز درمانی و بیمارستانی حرکت کرده تا مجموعه کاملی در قالب درمانی در زمینه فعالیت های پژوهشی و خدماتی داشته باشیم.

وی از راه‌اندازی دو گروه پژوهشی سلامت باروری و سلول‌های بنیادی مزانشیمال در آینده‌ای نزدیک خبر داد و افزود: موافقت کلی این دو گروه اخذ شده و اکنون در حال طی کردن موافقت‌های نهایی است.طباطبایی خاطرنشان کرد: حوزه سلول‌های بنیادی از سال 89 کار خود را در استان آغاز کرد و منشأ خدمات خوبی در استان در این زمینه بودیم و در مرداد امسال مجموعه ساختمانی در حوزه سلول‌های بنیادی به عنوان نخستین پایگاه در استان قم راه‌اندازی می‌شود.

وی عنوان کرد: در حوزه سلامت باروری تحقیقات خوبی انجام شده که نتیجه آن در قالب بیش از 50 مقاله به چاپ رسیده و تاکنون از 40 پایان‌نامه دانشجویی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مربوط به حوزه ناباروری حمایت شده است.معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی قم خاطرنشان کرد: آمادگی حمایت از دانشجویان وجود دارد و دانشجویان علاقه‌مند می‌توانند برای بهره‌مندی از این حمایت‌ها به مرکز درمان مراجعه کنند

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عباس‌ آقا باشیم

عباس‌ آقا باشیم

سال‌ها پیش توی یک مدرسه تئاتر به کار مشغول بودم. ساختمانی با موقعیت اداری را دوستی اجاره کرده‌بود که چند کلاس داشت و یک پلاتوی نسبتا بزرگ برای تمرین‌ها و کلاس‌های عملی.

پایبندی در برابر پایبندی

پایبندی در برابر پایبندی

تکلیف ما در برابر جلسه شورای حکام صرف‌ نظر از هر نتیجه‌ای که داشته باشد، مشخص است. ما در مجلس شورای اسلامی قانونی تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران تصویب کردیم.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر