jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۰۳۴۸۵۶   ۰۴ خرداد ۱۳۹۶  |  ۱۸:۳۰

آقای گل لیگ شانزدهم هرچقدر هم که از نظر فنی خوب باشد در مقاطعی حساس به پرسپولیس لطمه زده و جالب اینکه اقدامات غیرحرفه ای هم نسبت به این موضوعات داشته است.

هت‌تریک طارمی این بار در اظهارات غیرحرفه‌ای

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، پرسپولیس در حالی در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی مقابل حریف قطری‌اش تن به تساوی بدون گل داد که فرصت های زیادی برای گل زدن از دست داد اما در میان همه فرصت‌های خوب پرسپولیس، بی گمان بهترین فرصت را مهدی طارمی بهترین گلزن و پنالتی نزن ترین بازیکن این تیم با هدر دادن یک ضربه پنالتی از دست داد تا متهم ردیف اول تساوی خانگی تیمش برابر لخویا باشد.

هدر دادن پنالتی توسط طارمی به کنار، چون هر بازیکنی هرچقدر هم که بزرگ باشد می‌تواند پنالتی از دست بدهد و این اتفاق برای بزرگ ترین فوتبالیست‌های جهان هم افتاده است. اما ایرادی که بر طارمی می‌توان گرفت این است که او بعد از هدر دادن پنالتی در بازی‌های حساس دست به یکسری بی اخلاقی می‌زند. پاسخ تند و غیر متعارف و دور از مبانی اخلاقی و معرفتی و حرفه‌ای که پنالتی خراب کن ترین مهاجم ایران به نماینده رسانه‌ها داد را می‌توان سومین بی اخلاقی بزرگ این بازیکن از بدو ورودش به پرسپولیس دانست.

۱- من بزرگتر هستم
بعد از آن که سرخ پوشان فصل گذشته دست به اعتصاب زدند و این اعتصاب با واکنش و هواداران و اصحاب رسانه مواجه شد، مهدی طارمی که دومین فصل حضورش در پرسپولیس را تجربه می‌کرد وقتی با این پرسش هواداران در محل تمرینات تیم مواجه شد که «مگر پرسپولیس بزرگتر ندارد؟» پاسخ داد: «بزرگتر پرسپولیس من هستم». گرچه خیلی زود بزرگترهای واقعی پرسپولیس به این ماجرا ورود کردند و به قول معروف موضوع را جمع کردند، اما آقای گل دو فصل گذشته فوتبال کشورمان همانجا استعدادهای خود را جهت ورود به حاشیه بروز داد.

۲- دعوت به سکوت
مهدی طارمی در روز بیست و یکم فروردین ماه و در دقیقه ۴۴ دیدار با الریان در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا پشت پنالتی ایستاد و در حالی که قصد زدن ضربه‌ای چیپ داشت، آن پنالتی را به هدر داد تا کار صعود این تیم به اما و اگر بکشد و دست آخر هم تیم الهلال عربستان بود که با شکست دادن الریان در قطر باعث صعود این تیم شد تا آن پنالتی چیپ هم خیلی به چشم نیاید.

هواداران پرسپولیس بعد از آن طارمی را هدف انتقادات خود قرار داده و او را متهم این مساوی و ناکامی احتمالی در صعود به مرحله بعد دانستند. مهاجم سرخ پوشان با گذاشتن انگشت اشاره دستش بر روی دهان و بینی هواداران ناراضی را به سکوت دعوت کرد تا دومین برخورد تند خود را با هواداران داشته باشد.

۳- به شما ربطی ندارد
طارمی یکبار دیگر پشت ضربه پنالتی می ایستد. اینبار مقابل لخویا و همان سناریوی تکراری از دست دادن پنالتی. اینبار هواداری در ورزشگاه نیست که طارمی را مورد انتقاد قرار دهد. اما نماینده هواداران یعنی اصحاب رسانه هستند و بر اساس وظایف ذاتی خود ناچارند تا به جای افکار عمومی بازیکنان را مورد سئوال قرار دهند. وقتی یک خبرنگار از طارمی در خصوص پنالتی از دست رفته سئوال می‌کند او در اقدامی غیر اخلاقی و غیر حرفه‌ای به نماینده افکار عمومی پاسخ می دهد: «به شما ربطی ندارد».

این سومین باری بود که طارمی در برخورد با اصحاب رسانه و هواداران رفتاری مبادی آداب از خود نشان داد و در واقع در عبور از خط قرمز ادب در فوتبال عبور کرد. او می توانست در لحظاتی که مورد انتقاد هواداران و یا اصحاب رسانه قرار می گرفت با رفتاری متعارف و معقولانه تر باعث می شد تا جایگاهش نزد اهالی فوتبال تخریب نگردد. از بازیکنی مثل طارمی انتظار می‌رود همانطور که در ابعاد فنی رشد می‌کند، بتواند در ابعاد اخلاقی و فرهنگی نیز خودش را به سطوح بالاتر برساند تا توازن بین رفتار و عملکرد فنی‌اش حفظ شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر