jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۲۹۷۵۴   ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل گفت: وقوع زلزله‌ای به مرکزیت ستلی در جمهوری آذربایجان به دلیل شدت، در استان اردبیل نیز احساس شد و 500 میلیون تومان به این استان خسارت وارد کرد.

براساس گزارش شبکه‌های لرزه‌نگاری وابسته به مرکز موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زمین‌لرزه ساعت 7 و 54 دقیقه و 15 ثانیه صبح پنجشنبه گذشته در موقعیت 79/ 39 عرض شمالی و 54/ 48 طول شرقی رخ داده است.

مسعود امامی‌یگانه در گفت‌وگو با مهر تصریح کرد: صبح پنجشنبه گذشته زلزله‌ای به قدرت پنج ریشتر در شهر ستلی آذربایجان درست در 500 کیلومتری بیله‌سوار به وقوع پیوست.

وی افزود: به محض اطلاع از این رویداد، گروه‌های ارزیاب خسارت زلزله به محل اعزام شدند که بررسی‌ها نشان می‌دهد این زلزله به ساختمان پنج اداره در پارس‌آباد و همچنین 50 خانه روستایی از 10 تا 30 درصد در این شهرستان خسارت وارد کرده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل با بیان این‌که عمده خسارت به بناها، ترک دیوارهای فرسوده است، تاکید کرد: بعد از وقوع زلزله تعدادی از شهروندان به دلیل شدت آن قصد پناه‌گیری داشته‌اند که متاسفانه در ادامه 16 نفر مصدوم شده و به مراکز درمانی پارس‌آباد انتقال یافته‌اند.

امامی‌یگانه ادامه داد: پنج نفر از شهروندان پارس‌آبادی به صورت سرپایی درمان شده‌اند و 11 نفر در بیمارستان بستری و تحت مراقبت هستند.

وی با بیان این‌که در این حادثه کشته‌ای گزارش نشده است، اضافه کرد: از مناطق روستایی نیز مصدومیت فردی گزارش نشده و مصدومیت صرفا در شهر پارس‌آباد به ثبت رسیده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل به اعزام اکیپ‌های امداد و نجات به شهرستان پارس‌آباد اشاره کرد و افزود: تاکنون از کشور جمهوری آذربایجان برای اعزام اکیپ‌های امدادی درخواستی مطرح نشده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایتخت ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی و هنری

پایتخت ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی و هنری

تهران به تعبیر بسیاری از اساتید و فعالان فرهنگی به عنوان پایتخت فرهنگی کشور محسوب می‌شود و بیشتر رویدادهای مهم فرهنگی و هنری و رسانه‌ای کشور در حوزه این کلانشهر روی می‌دهد و به نوعی جهتگیری و سمت و سوی فعالیت‌ های فرهنگی کشور در ارتباط با فعالیت‌ های انجام شده در این کلانشهر تعریف می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر