jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۰۲۹۳۵۷ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۶  |  ۰۷:۰۹

دو سارق لوازم داخل خودرو در حالی پای میز محاکمه قرار گرفتند که با شکایت دختری به اتهام آزار و اذیت روبه‌رو هستند.

محاکمه 2 سارق به اتهام آزار دختر جوان +عکس

به گزارش جام‌جم، اوایل سال95 مردی با مراجعه به کلانتری 103 خاتون‌آباد پاکدشت از سرقت لوازم داخل خودرواش خبر داد و گفت: «در خانه نشسته بودم که صدایی از کوچه شنیدم. سریع پایین رفتم و دیدم، در جلوی خودرویم کج شده و تمام تجهیزات صوتی آن به ارزش پنج میلیون تومان به سرقت رفته است.»

رسیدگی به پرونده آغاز شده بود که چند مالباخته دیگر نیز به کلانتری مراجعه و شکایت مشابهی تنظیم کردند. تعداد آنها به پنج نفر رسیده بود و هر کدامشان مبالغ چند میلیونی خسارت دیده بودند.

به گفته آنها، سارقان دو مرد جوان بودند که پس از پرسه زدن در کوچه‌ها، ماشین‌ها را انتخاب کرده و دست به سرقت می‌زدند. در بین شاکیان یک دختر جوان هم وجود داشت که مدعی آزار و اذیت خود توسط سارقان شده بود. پس از شناسایی هویت متهمان، هر دوی آنها در عملیات پلیس پاکدشت دستگیر شدند و به جرم خود اعتراف کردند تا پرونده‌شان برای رسیدگی در اختیار شعبه یازدهم دادگاه کیفری استان تهران قرار گیرد.

در جلسه دادگاه، چهار شاکی حضور داشتند. یکی از آنها پسری جوان بود که روز سرقت، خودرویش در یک تصادف واژگون شده و سارقان در آن شرایط از او سرقت کرده بودند. او گفت: «با سرعت زیادی در اتوبان در حال حرکت بودم که ناگهان کنترل ماشینم را از دست دادم و در شانه‌خاکی جاده واژگون شدم. وقتی از ماشین پایین آمدم، سارقان با یک دستگاه پراید به من نزدیک شدند. از آنها خواستم چند دقیقه کنار ماشین بایستند تا دنبال پلیس بروم. وقتی برگشتم دیدم گوشی دو میلیون تومانی‌ام که در ماشین بود را دزدیده‌اند.» مالباخته‌ای دیگر نیز گفت: «از سر کار برگشته بودم که هر دو سارق را در حال پرسه‌زنی در کوچه دیدم. چند ساعت بعد، وقتی به ماشینم سر زدم دیدم دزدگیرش قطع شده و حدود دو میلیون تومان از لوازم داخلی اش به سرقت رفته است.»

سپس هر دو متهم در جایگاه ایستادند. یکی از آنها خود را بی‌گناه دانست و گفت: «من در هیچ کدام از سرقت‌ها نبودم. چند وقت پیش، سعید (متهم دیگر) یک عینک آفتابی دزدیده و آن را به من داده بود. من آن را چند روز به چشمم زدم و با سعید تردد می‌کردم. برای همین بقیه فکر کردند در این سرقت‌ها هم دست داشته‌ام.» سعید اما سرقت‌ها را گردن گرفت و گفت حاضر است خسارت مالباخته‌ها را پرداخت کند.

در ادامه، جلسه رسیدگی برای بررسی ادعای دختر جوان مبنی بر وقوع آزار و اذیت به شکل غیرعلنی برگزار شد. در پایان نیز قضات برای صدور رای وارد شور شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر