jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۰۲۸۶۵۳ ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۶  |  ۱۵:۴۶

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به جایگاه مهم داروساز بیمارستانی در نظام سلامت گفت:‌ به ازای هر 30 تخت در مراکز درمانی، دست کم به یک داروساز بیمارستانی نیاز است.

نیاز به یک داروساز در ازای هر 30 تخت بیمارستانی

به گزارش جام جم آنلاین از سازمان غذا و دارو، رسول دیناروند با تاکید بر تقویت حرفه و کار داروسازان بیمارستانی افزود: علاقمندی داروسازان به فعالیت در بیمارستان می تواند نقطه عطفی برای جایگاه داروسازی بیمارستانی باشد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در 580 بیمارستان دولتی کشور، حدود700 داروساز اشتغال دارند به این معنا که در ازای هر یکصد تخت تقریبا بیش از یک داروساز نداریم و این در حالیست که در ازای هر 30 تخت، دست کم، یک داروساز بیمارستانی نیاز است.

وی اظهار داشت: حضور داروساز بیمارستانی بطور همزمان برای بیمارستان و بیمار، منافعی دارد و اگر بیمارستان ها از داروساز بیمارستانی آموزش دیده، بهره‌‌‌مند شوند در بسیاری از هزینه‌های دارویی صرفه‌جویی شده و بیماران بستری از خدمات دارویی بهتری استفاده خواهند کرد.

معاون غذا و دارو وزیر بهداشت درباره مزیت های حضور داروسازان بیمارستانی در داروخانه های بیمارستان ها، گفت: در این بین علاوه بر مزیت های جلوگیری از هدر رفت اقتصادی، مدیریت و بهره مندی بیمار از خدمات مناسب نیز اتفاق خواهد افتاد.

دیناروند با مقایسه فعالیت های داروساز بیمارستانی و بالینی، خاطر نشان کرد: نگاه داروساز بالینی بیشتر بیمار محور است در حالی که داروساز بیمارستانی بیشتر به نوع دارو، نحوه تامین، نگهداری و تحویل آن به بیمار توجه دارد.

وی افزود: از این رو به دلیل اینکه ممکن است داروساز بیمارستانی با پزشک و بیمار فاصله داشته و نگاهش بیشتر به دارو است، موجب شود تا جایگاه او کمتر دیده شود که این موضوع نیازمند اصلاح است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

میان هیکل بود. با صورتی جدی و چشم‌هایی عمیق. صبح‌ها اصرار داشت حتما با اکسیمتر، اکسیژن خون را چک کنم و بعد هم افشانه ضدعفونی کننده را می‌گرفت و چندتا پیس می‌زد و می‌گفت روز خوبی داشته باشید.

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

ماه‌هاست ستاد ملی مقابله با كرونا مشغول آزمون و خطاست. این ستاد از همان هفته‌های اول شیوع بیماری طوری تصمیم گرفت و رفتار كرد كه گویی سرگرم خرید وقت است تا ببیند چه پیش می‌آید و كارها چگونه پیش می‌رود.

پیامبر زلالی

پیامبر زلالی

کلاس‌های دکتر تهرانی نسب را می‌رفتم به شوق این که بعدش فاصله کلاس که طبقه چهارم بود تا طبقه هم‌کف را حرف بزنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر