jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۱۰۲۸۱۹۶ ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶  |  ۱۷:۰۰

استفاده از برخی متعلقات علاوه برنشان دادن سلیقه شما یک ضرورت است.آن هم وقتی پای محافظت از چشم‌ها در میان باشد.

ویژگی‌های عینک آفتابی خوب

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از چاردیواری، همراه داشتن عینک آفتابی و اهمیت استفاده آن در روز و زیر آفتاب علاوه بر طولانی کردن عمر سلامت چشم‌های شما، ظاهری کلاسیک و مرتب به شما می‌بخشد. به شرط آن‌که کمی بیشتر درباره ضرورت استفاده از آن و زیر و بم انتخاب یک عینک آفتابی مناسب بدانید.

اهمیت استفاده از عینک آفتابی: عینک‌های آفتابی بهترین پیشنهاد برای خوش‌پوشی در تمام سال هستند و بویژه وقتی بدون داشتن ظاهری عجیب و غریب می‌توانید با استفاده از آن شکل ظاهری خود را تقویت کنید. اما پیشنهاد ما برای استفاده از عینک آفتابی برای چیست؟ تماس طولانی مدت چشم‌ها با اشعه ماورای بنفش در طول روز، آسیب جدی به آن وارد می‌کند که بعدها به شکل آب مروارید یا تاری دید و سوزش‌های دردناک ظاهر می‌شود.

علاوه بر این جمع شدن ناخودآگاه پوست اطراف چشم و پلک‌ها با قرار گرفتن در معرض نور آفتاب باعث عمیق شدن خطوط ظریف آن و پیدا شدن سر و کله چروک‌های درشت و محسوس می‌شود.با این تفاسیر به سراغ عینک آفتابی بروید و بدون دردسر به ظاهر خود برسید.

عینک آفتابی استاندارد را بشناسید: در خرید این یک قلم کمی دلسوزانه عمل کنید چون این وسیله مستقیما با چشم‌های شما سر و کار دارد. بنابراین نه سراغ عینک خوب و استاندارد را از دستفروش‌های کنار خیابان بگیرید و نه برای خرید یک نوع مرغوب آن جیب‌تان را خالی کنید. فقط کافی است عینک اصل و استاندارد را بشناسید. آن هم با سر زدن به عینک‌‌فروشی‌های معتبر که در کنار معرفی عینک مناسب فرم صورت شما، با کمک دستگاه UV متر می‌توانید از استاندارد بودن عینک آفتابی خود مطمئن شوید.

این دستگاه باید UV عینک را از 98 درصد به بالا نشان دهد. علاوه بر آن وجود علامت 400 UV در کنار برخی از عینک‌ها هم از قابلیت آن در محافظت در برابر UVB خبر می‌دهد. از طرفی عینک آفتابی شما نباید ماهیت نور و تصاویر را تغییر دهد یا شیشه آن نباید آن‌قدر تیره باشد که چشمان شما از پشت آن دیده نشود چون این عینک‌ها دید شما را کم می‌کنند. به عنوان نکته مهم آخر بهتر است عینکی را انتخاب کنید که با قرار دادن روی چشم‌ها کل فضای چشم و اطراف آن را پوشش دهد. چون طبق مطالعات اشعه ماورای بنفش براحتی از اطراف قاب عینک‌هایی که کوچک هستند عبور کرده و به چشم می‌رسند.

شقایق جعفری

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر