jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۲۷۳۰۹   ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان گفت: پیش‌بینی می‌شود طی دو سال آینده تمام نقاط مستعد معدنی در جنوب کرمان شناسایی و برای عملیات اکتشافی تفصیلی و استخراجی به سرمایه‌گذاران واقعی واگذار شود

به گزارش فارس، محمود اسکندری‌نسب اظهار داشت: با توجه به وجود ظرفیت‌های قابل ملاحظه معدنی در جنوب کرمان و سهم بالای معادن در توسعه و رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار در منطقه، کشف و فعال‌سازی این ظرفیت‌ها جزو موارد مهم کاری بوده که نتایج حاصله خبر از موفقیت این اقدامات می‌دهد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان بیان کرد: از 38 هزار و 577 کیلومتر مربع مساحت جنوب کرمان، حدود 19 هزار و 867 کیلومتر مربع آن مناطق کوهستانی هستند که اصولاً ذخایر معدنی در این مناطق وجود دارد.

وی گفت: کشف و فعال‌سازی محدوده‌های معدنی از طریق تعریف پهنه‌های بزرگ معدنی از حدود سه سال پیش در این سازمان آغاز شد که طی این مدت، هشت پهنه معدنی به مساحت 16 هزار و 694 کیلومتر مربع که بیش از 43 درصد مساحت جنوب کرمان را و 84 درصد از مناطق مستعد وجود ذخایر معدنی را شامل می‌شود، تعریف و به سرمایه‌گذاران بزرگ کشوری برای کشف ذخایر معدنی واگذار شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان بیان کرد: اقدامات انجام شده شامل بررسی نقشه‌ها و عکس‌های ماهواره‌ای، پی‌جویی، نمونه‌برداری و تهیه نقشه ژئوشیمی و کانی سنگین، اتمام کار و انتخاب محدوده‌های دارای ظرفیت است که به‌طور کامل انجام گرفته و در نتیجه محدوده‌هایی که ذخایر ارزشمند مواد معدنی در آنها وجود دارد، کاملا شناسایی شده و آماده استخراج و بهره‌برداری مواد معدنی هستند.

وی افزود: سه پهنه نیز یا در حال آغاز فازهای مطالعاتی و یا تکمیل اقدمات با پیشرفت بین 20 تا 50 درصدی هستند و دو پهنه نیز آزاد شده است.

وی اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود طی دو سال آینده تمام نقاط مستعد معدنی در جنوب کرمان شناسایی و برای عملیات اکتشافی تفصیلی و استخراجی به سرمایه‌گذاران واقعی واگذار شود که شاهد رشد قابل توجهی در بحث معادن و صنایع معدنی در جنوب کرمان خواهیم بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جلوه‌ اقتدار ملی

جلوه‌ اقتدار ملی

درباره انتخابات ریاست جمهوری 1400 و مشارکت مردم در آن باید چند نکته را مورد توجه قرار داد.

ایستگاه آخر مناظره

ایستگاه آخر مناظره

مناظره‌ های انتخاباتی ریاست‌جمهوری به بخش جدایی‌ناپذیر از رقابت‌ ها تبدیل شده‌است.

بازار دارو بیمار است

بازار دارو بیمار است

چالش‌های زیادی در صنعت داروسازی کشور وجود دارد. چالش مهم این روزها اما کمبود دارو است.

گفتگو

بیشتر
معروف، بزرگتر ماست

صابر کاظمی، ملی‌پوش والیبال در گفت‌وگو با جام‌جم: آرزوی هر بازیکنی هست که شاگرد آلکنو باشد

معروف، بزرگتر ماست

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر