jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۰۲۵۹۲۴   ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۶  |  ۱۹:۰۱

دفتر اخلاقیات دولت آمریکا به ایوانکا ترامپ فرصت داد تا حساب‌های مالی خود را ظرف 30 روز اعلام کند.

الزام ایوانکا به اعلام حساب‌های مالی خود

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ پایگاه هیل اعلام کرد دفتر اخلاقیات دولت آمریکا پس از آنکه ایوانکا ترامپ، دختر رئیس جمهور آمریکا سمت مشاور ویژه ترامپ را عهده دار شد، در نامه ای از او خواست تا حساب‌های مالی خود را اعلام کرده و خود را از تجارت خانوادگی پدرش جدا کند.

در این گزارش آمده است سناتور الیزابت وارن، سناتور دموکرات از ایالت ماساچوست و "تام کارپر" سناتور دموکرات ایالت دلاویر در پایان ماه مارس در نامه ای به دفتر اخلاقیات دولت، خواستار ارائه اطلاعاتی در خصوص شیوه‌ای شدند که دختر رئیس جمهور آمریکا می خواهد در ارتباط با جلوگیری از تضاد منافع میان فعالیت های تجاری خود و کار در دولت پیش بگیرد.

طبق اعلام هیل، این دو نماینده، نامه خود را در 29 مارس و در روزی که ایوانکا ترامپ، کار رسمی و بدون مزد خود را آغاز کرد، به دفتر اخلاقیات دولت ارسال کردند. در نامه این دو سناتور در خصوص اینکه چگونه دفتر اخلاقیات حکم به پیروی از قوانین خواهد داد، پرسش شده است.

هیل اعلام کرده دفتر اخلاقیات از ایوانکا ترامپ درخواست کرده ظرف 30 روز از زمان منصوب شدنش، حساب های مالی خود و حساب های مالی همسرش "جرد کوشنر" و فرزندانش را اعلام کند. در این گزارش آمده است کاخ سفید می تواند این مسأله را تا 45 روز تمدید کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر