آیت‌الله مکارم شیرازی:

روند فعلی ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری آبروریزی است

یکی از مراجع تقلید شیعیان با انتقاد از روند ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری گفت: برخی مسئولان از آن به‌عنوان شور انتخابات یاد می‌کنند درحالی‌که این اقدام آبروریزی است که در دنیا این اقدام را مسخره می‌کنند.
کد خبر: ۱۰۱۹۵۰۳
روند فعلی ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری آبروریزی است

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم،‌ آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی پیش از ظهر امروز در جلسه درس خارج فقه خود در شبستان مسجد اعظم قم با اشاره به اینکه بیانیه‌ای درباره وضع ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری صادر کردم که اسباب نگرانی است اظهار داشت: اینکه جوان 16 ساله و پیرزن ازکارافتاده برای ثبت‌نام در انتخابات اقدام کرده‌اند مایه آبروریزی است.

استاد برجسته حوزه علمیه ادامه داد: می‌گویند در قانون اساسی قید و شرطی نگذاشته‌اند درحالی‌که پیشنهاد می‌دهم شورای نگهبان در این کار با شجاعت در تفسیر قانون اساسی راه فقهی را طی کنند؛ چرا در تفسیر قانون اساسی این کار نمی‌شود؟

به گفته وی وقتی گفته می‌شود رجل سیاسی این موضوع دلالت التزامی دارد برای سن و سال، سطح معلومات بالا و سابقه اجرایی بالا و ملاک مدیر و مدبر، این موارد باید در هنگام ثبت‌نام لحاظ شود.

آیت‌الله مکارم شیرازی بابیان اینکه معنی ندارد برای انتخاب یک نفر بیش از 1000 نفر ثبت‌نام کنند خاطرنشان کرد: این رفتار شور انتخاباتی نیست، همچنین در شان نظام اسلامی نیست که این تعداد افراد از هر سن و با هر شرایطی برای ثبت‌نام اقدام کنند.

وی با تاکید بر اینکه تفسیر قانون اساسی در دست شورای نگهبان است گفت: امیدواریم در آینده شاهد این موضوع نباشیم.

وی با اشاره اینکه امسال مراسم اعتکاف آبرومندانه در سراسر کشور برگزار شد اظهار داشت: این برنامه نشان‌دهنده تأثیر برنامه‌های تربیتی اسلام است که بعد از 1400 سال هنوز مورد اقبال مردم است و یقیناً این اعتکاف دل‌ها را صاف و روح را پاک می‌کند.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه دشمنان از برگزاری این برنامه‌های دینی ناراحت می‌شوند افزود: آن‌ها به‌خوبی می‌دانند جوانان با استقبال از برنامه‌های دینی بیش‌ازپیش دل‌بسته نظام و اسلام می‌شوند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۳
علی تهرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۶
۰
۰
باسلام:پس علت وسبب چیست آنهائیكه خیلی خیلی با آبرو میایند بی آبرو میروند؟؟؟؟!!!!
افشین
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۶
۰
۰
اعلام بفرمایید حرامه
جانباز و بازنشسته
Canada
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۶
۰
۰
اگر رجل سیاسی باید ثبت نام كنند پس چرا زنان ثبت نام می كنند .؟ مردم می بینند بهترین رجل سیاسی و دینی می آید و پس از مدت معین ریاست جمهوری یه جور دیگری مقام ریاست جمهوری را ترك می كند . چه چیزی در این مقام وجود دارد كه نفر از هر لحاظ دچار دگرگونی می شوند؟ بخاطر همین موضوع است كه بعضی از مردم مشتاق ثبت نام نامزد ریاست جمهوری هستند چون با سوادها و رجل سیاسی دچار دگرگونی می شوند پاك وارد این مقام می شوند ولی با سوءظن از این مقام جدا می شوند شاید آن كم سواد اگر موفق شود كه رئیس جمهور شود ترس از خدا را بیشتر احساس كند .

نیازمندی ها