jamejamonline
سیاسی کد خبر: ۱۰۱۸۹۲۲   ۲۴ فروردين ۱۳۹۶  |  ۱۴:۲۷

دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: در حوزه ثبت نام کاندیداها در انتخابات ریاست جمهوری، امروز سومین روز از زمان ثبت نام بود و خوشبختانه با توجه به همکاری رسانه ها و دواطلبان این امر به خوبی انجام پذیرفته است، امروز 196 نفر به ستاد انتخابات مراجعه و تعداد 176 نفرشان هم ثبت نام شان تمام شده است.

دبیر ستاد انتخابات کشور: تاکنون 439 نفر ثبت نام کرده اند

به گزارش جام جم آنلاین از میزان، علی پور علی مطلق طی مصاحبه ای تلویزیونی اظهار داشت: امروز 1486 هیات اجرایی در تعداد 1058 بخش و 429 شهرستان، صورت جلسه های مربوط به صلاحیت کاندیداهای شوراهای اسلامی را برای هیات های نظارت ارسال می کنند.

وی ادامه داد: هیات های نظارت از تاریخ 25 تا 31 فروردین به مدت 7 روز فرصت دارند تا براساس صورت جلساتی که هیات های اجرایی فرستادند، صلاحیت ها را بررسی کنند و بعد از آن در تاریخ دوم اردیبهشت آخرین اخبار به افرادی که به نامزدی شوراهای شهر و روستاها انتخاب شده اند را ابلاغ کنند.

پورعلی مطلق اضافه کرد: افرادی که رد صلاحیت شده اند، می توانند شکایت خود را به هیات های نظارت مافوق آنها یعنی در بخش ها به شهرستان و در شهرستانها به استان تسلیم کنند .

دبیر ستاد انتخابات کشور تصریح کرد: در حوزه ثبت نام کاندیداها در انتخابات ریاست جمهوری، امروز سومین روز از زمان ثبت نام بود و خوشبختانه با توجه به همکاری رسانه ها و دواطلبان این امر به خوبی انجام پذیرفته است، امروز 196 نفر به ستاد انتخابات مراجعه و تعداد 176 نفرشان هم ثبت نام شان تمام شده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: جوانترین فردی که تاکنون در ستاد انتخاباتی ریاست جمهوری ثبت نام کرده 18 سال و مسن ترین 88 سال سن دارند و بیشترین گروه سنی که در این دوره ثبت نام کرده اند در رده های 46 تا 50 سال قرار دارند که تعداشان 64 نفر بوده است.

پورعلی مطلق عنوان داشت: در کل داوطلبان بیشترین گروه تحصیلی که داشته ایم 113 نفر بوده اند و تا کنون 439 نفر ثبت نام کرده اند.

وی تصریح کرد: اگر مقایسه ای با انتخابات گذشته داشته باشیم، در دوره یازدهم در روز اول 75 نفر ثبت نام کردند اما در دوره فعلی تعداد 126 نفر ثبت نام کرده اند، در روز دوم دوره قبلی 69 نفر ثبت نام کرده بودند و در این مرحله161 نفر و در روز سوم دوره قبلی 99 نفرتا پایان اداری آن روز ثبت نام کرده بودند اما در امروز و تا این ساعت 196 نفر ثبت نام کرده اند.

دبیر ستاد انتخابات کشور یادآور شد: براساس دستوری که رئیس هیات اجرایی مرکزی انتخابات ریاست جمهوری، وزیر کشور داده اند، امروز هیات های اجرایی در 429 شهرستان و 637 بخش که آخرین روزش هم هست تشکیل می شود تا فرآیند انتخابات ریاست جمهوری را در شهرستان ها و بخش ها را انجام دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
رضا
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۵
ای كاش وزارت كشور جهت ثبت نام كاندیدا شعبه هایی در سرتاسر شهرستانهای كشور میزاشت تا بچه های كوچه ما هم راحت بتونن بیان ثبت نام كنند !!
۰
۰

یادداشت

بیشتر
از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

فهم مسؤولانه

فهم مسؤولانه

 انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 برگزار شد و این بار هم مثل همیشه مردم ما با درایت و هوشمندی، در یک جشن ملی و سیاسی، حضور شکوهمندی داشتند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر