Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
حوادث عمومی کد خبر: ۱۰۱۸۰۹۵ ۲۲ فروردين ۱۳۹۶  |  ۱۴:۴۹

2 زن و مرد که در فضای مجازی شایعه سازی می کردند دستگیر شدند.

بازداشت 2 نفر بخاطر شایعه‌پراکنی‌ سایبری

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، در پی ارجاع چند فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهی تعدادی از شهروندان مبنی بر انتشار اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی در شبکه های اجتماعی، موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

سرهنگ ایرج محمدخانی رئیس پلیس فتا استان گیلان گفت : با پی‌جویی های فنی و پلیسی، عاملان انتشار اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی در شبکه اجتماعی که یک مرد 40 ساله و یک زن 45 ساله اهل و ساکن رشت بودند، شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شدند.

سرهنگ محمدخانی ادامه داد: مرتکبین این قبیل از جرایم در فضای مجازی به تصور اینکه هویت واقعی آنان در پشت نقاب مجازی پنهان خواهد ماند، دست به چنین اعمال غیر اخلاقی زده و با آبروی شهروندان در پیام رسان های موبایلی به این شکل بازی می کنند، غافل از اینکه کارآگاهان پلیس فتا با بهره جستن از توان فنی و مهندسی و جمع آوری آثار دیجیتالی بر جا مانده در فضای مجازی ، پرده از هویت مجازی بزهکاران سایبری برداشته و آنها را شناسایی و تحویل مرجع قضایی می دهند.

رئیس پلیس فتا استان گیلان گفت: شهروندان باید در انتخاب پیام رسان های موبایلی شرکت های بیگانه و استفاده از خدمات آنها، محرمانگی و امنیت اطلاعات شخصی را جدی بگیرند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر