به همت صنایع الکترونیک وزارت دفاع

سامانه بازرسی کامیون و کانتینر رونمایی شد +عکس

سامانه پیشرفته بازرسی کامیون و کانتینر که توسط شرکت صنایع الکترواپتیک اصفهان وابسته به شرکت صنایع الکترونیک وزارت دفاع طراحی و ساخته شده است رونمایی شد.
کد خبر: ۱۰۱۸۰۳۸
سامانه بازرسی کامیون و کانتینر رونمایی شد +عکس

به گزارش جام جم آنلاین از میزان، در بیست و یکمین روز از سال اقتصاد مقاومتی، تولید، اشتغال، سامانه پیشرفته بازرسی کامیون و کانتینر که به دست متخصصان افتخار آفرین شرکت صنایع الکترواپتیک اصفهان وابسته به شرکت صنایع الکترونیک وزارت دفاع طراحی و ساخته شده است رونمایی شد.

مدیر عامل شرکت صنایع الکترونیک ایران در مراسم رونمایی این سامانه طی سخنانی گفت: فناوری ساخت این سامانه در اختیار تعداد محدودی از کشورهای صاحب نام است که با استفاده از فن‌آوری تصویربرداری عبور پرتوهای یونساز پرانرژی، تصویر کاملی از کامیون ، کانتینر و بار تهیه و ارائه می گردد.

وی افزود: سرعت بالای بازرسی، نفوذ مناسب پرتو در بار کامیون بدون اثرات باقی مانده در آن، توابع پیشرفته پردازش تصویر، نمایش بلادرنگ تصاویر خروجی با تفکیک پذیری بالا و نرم افزار با کاربری آسان از مزایای این سامانه به شمار می رود.

سردار باقری با بیان اینکه تجهیز گمرکات کشور به سامانه پیشرفته بازرسی کامیون موجب کاهش قاچاق کالا می گردد اظهار داشت:سامانه بازرسی کامیون به گونه ای طراحی شده که می توان آن را ظرف چند روز و بنا به نیاز واکنی و به مکان دیگری منتقل کرد.

مدیر عامل صاایران همچنین گفت: در صورت بکارگیری این سامانه در گمرکات و مبادی ورودی و خروجی کشور علاوه بر کنترل دقیق از ورود کالاهای قاچاق و ممنوعه و خروج کالاهای فاقد مجوز جلوگیری بعمل می آید.

وی در پایان این اقدام را گام بلندی در ایجاد اشتغال و حمایت از تولید ملی ذکر کرد و افزود: خط تولید این سامانه علاوه بر صرفه جویی ارزی به میزان هر دستگاه 2 میلیون یورو در صورت نصب در کلیه مبادی ورودی و خروجی کشور موجب اشتغال زایی بیش از 1000 نفر خواهد شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲
ایران
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۲
۰
۰
چطور یك طرفش بن بسته
رضا
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۲
۰
۰
این سامانه تا وقتی كه اپراتور یا آدم با وجدانی پشتش نشینه چه فایده داره مهم اینه كسانی كه گرداننده كار هستند درست كارشون رو انجام بدهند و خلافی مرتكب نشوند.

نیازمندی ها