مشارکت در انتخابات ادامه مقاومت در برابر سلطه غرب

به‌طور معمول، حضور مردم در دوره‌های مختلف انتخابات و دیگر موقعیت‌های ویژه با حساسیت‌های بالا از سوی محافل داخلی و خارجی مورد بررسی قرار می‌گیرد.
کد خبر: ۱۰۱۷۸۸۱
مشارکت در انتخابات ادامه مقاومت در برابر سلطه غرب

با توجه به آگاهی نسبتا بالای مردم ایران نسبت به مسائل سیاسی و حساسیت آنها نسبت به تحولات و اطلاع از نقش‌شان در تاثیرگذاری بر روند تحولات سیاسی داخلی و خارجی در طول قریب به 40 سال گذشته، واقعیات جامعه ایران نشان داده که مردم معمولا حساسیت ویژه‌ای را نسبت به رفتار دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران دارند.

به عبارت دیگر جامعه ایرانی دقیقا برای خنثی کردن اهداف دشمن به آنچه که لازم باشد، عمل می‌کند.

این موضوع را ما چه در قبل و چه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی کاملا شاهد بودیم. امروز هم می‌دانیم مردم در زمانی که نیاز است با حضور خود پیام معنا‌داری به دشمنان داده و حقیقت روشنی را به دنیا و محافل سیاسی و رسانه‌ای نشان می‌دهند.

نکته جالب این‌که این مساله به جناح‌ها، گروه‌ها و اقشار و گروه‌های اجتماعی ارتباطی ندارد بلکه این مساله یک مساله کاملا ملی و اعتقادی است بنابراین از این نظر ما شاهد هستیم در راهپیمایی‌ها و انتخابات مختلف همه گروه‌ها اعم از جریان‌‌های سیاسی، اعتقادی و صنفی و حتی جریان‌هایی که به لحاظ اجتماعی کمتر نامشان مطرح می‌شود و اقشار مختلف جامعه با وجود مشکلاتی که دارند، فعالانه در حوزه‌های انتخاباتی و فعالیت‌های مربوط به نظام جمهوری اسلامی ایران شرکت می‌کنند.

به هر حال در شرایط فعلی به نظر می‌رسد که حضور مردم در پای صندوق‌های رای معنای بسیار بالایی را دارد. به عبارت دیگر حضور در عرصه‌های مختلف اجتماعی و سیاسی حاکی از این است که ما ادامه مقاومت در مقابل سلطه غرب بر منطقه را به اشکال مختلفی نشان می‌دهیم که از جمله آنها حضور در پای صندوق‌های رای است.

اتفاقا فردای روز انتخابات معمولا محافل دیپلماتیک و رسانه‌ای دنیا بشدت این حضور را مورد تحلیل و بررسی قرار می‌دهند و جمع‌بندی‌های خود را در این زمینه ارائه می‌دهند گرچه غالبا چیزی را در این باره اعلام نمی‌کنند ولی قرائن نشاندهنده این است که این محافل کاملا متوجه شده‌اند که بسیاری از تحلیل‌ها و دیدگاه‌های قبلی آنان درباره انتخابات ایران و حضور مردم و اقشار مختلف در این انتخابات واقعی و واقع‌بینانه نبوده است.

دکتر جواد منصوری - تحلیلگر مسائل سیاسی

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها