افتتاح راه آهن مراغه ـ ارومیه در هفته دولت

نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: پروژه راه آهن مراغه ـ ارومیه در حال ریل‌گذاری است و تا خرداد امسال به پایان رسیده و در هفته دولت به صورت رسمی افتتاح می‌شود.
کد خبر: ۱۰۱۷۰۲۶

سید هادی بهادری در گفت‌وگو با تسنیم اظهار کرد: پیگیری پروژه قطار مراغه به ارومیه از اولویت‌های سال 96 است چرا که مردم 20 سال است در انتظار تحقق این پروژه هستند و جای تأسف دارد که این پروژه تا بدین اندازه به طول انجامیده و در طول سالهای گذشته فرصت‌های زیادی از دست رفته است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در سال 95 به اندازه 20 سال گذشته این پروژه پیشرفت داشته است و 170 میلیارد تومان برای این پروژه اعتبار تزریق شده و تا شهرستان نقده به اتمام رسیده است.

وی افزود: اکنون اقدامات ریل گذاری نقده ـ ارومیه از دو طرف در دست احداث است تلاش دولت بر این بود تا این پروژه تا اردبیهشت امسال به پایان برسد ولی ممکن است تا خرداد نیز به طول بینجامد در هر حال ما پیگیر مستمر این پروژه هستیم تا موانع را از سر راه برداریم موانعی از قبیل تلاقی خط آهن با برخی راه‌های روستایی و ایجاد پل‌ها ارتباطی که پیمانکار پروژه نیز به طور جدی وارد عمل شده است.

بهادری گفت: با توجه به احداث ایستگاه‌ها، محوطه‌سازیها و تکمیل همه اجزای این پروژه به نظر می‌رسد افتتاح رسمی آن در به هفته دولت واگذار شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کشتار گاه صنعتی دام ارومیه یکی از پروژه‌های مهمی است که در مجلس سال 95 مورد پیگیری قرار گرفت این پروژه که در ورودی شهر از طرف تبریز واقع شده است از 9 سال قبل آغاز به احداث شده ولی به سبب مشکلاتی که در سند زمین مربوط به آن و تسهیلات آن وجود داشت دچار مشکل بود اکنون این مشکلات با پیگیرهای لازم حل شده و سرمایه گذار پای کار آمده است.

وی اظهار کرد: این کار اقدامی مهم در راستای ارتقای بهداشت و کیفیت گوشتی است که مردم استفاده می‌کنند و در سلامت عمومی نقش بسزایی دارد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها