مشاور امنیت ملی پاکستان:

اسلام آباد اقدامی علیه ایران انجام نخواهد داد

مشاور امنیت ملی نخست وزیر پاکستان در ادامه اظهارات سایر مقامات این کشور اعلام کرد که کشورش در غالب ائتلاف نظامی سعودی، اقدامی علیه ایران انجام نخواهد داد.
کد خبر: ۱۰۱۶۹۶۶
اسلام آباد اقدامی علیه ایران انجام نخواهد داد

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، ناصر جنجوعه نیز پس از سایر مقامات این کشور طی اظهاراتی اعلام کرد که «راحیل شریف» فرمانده سابق ارتش این کشور هرگز در غالب ائتلاف نظامی عربستان سعودی، اقدامی علیه ایران انجام نخواهد داد.

لازم به ذکر است که پس از پذیرش فرماندهی ائتلاف به اصطلاح ضد تروریسم عربستان، مقامات این کشور یکی پس از دیگری در راستای رفع نگرانی های ایران اعلام کردند که اسلام آباد هیچ گاه اقدامی علیه ایران انجام نخواهد داد.

«خواجه محمد آصف» وزیر دفاع، «تهمینه جنجوعه» سرپرست و «نفیس زکریا» سخنگوی وزارت خارجه پاکستان طی اظهاراتی جداگانه اعلام کردند که ائتلاف نظامی عربستان علیه هیچ کشوری نیست و تنها برای مبارزه با داعش و تروریسم تشکیل شده است.

آنها همچنین اعلام کردند که پاکستان در غالب این اتحاد، هیچ اقدامی را علیه ایران انجام نخواهد داد و هیچ گونه منازعه مرزی با این کشور ندارد.

پیش از این مقامات پاکستان بارها اعلام کرده بودند که با توجه به اینکه روابط تهران- اسلام آباد تاریخی است و از دیگر سو نیز پاکستان و عربستان روابط دوستانه و برادرانه ای با یکدیگر دارند، اسلام آباد برای کاهش تنش ها بین ریاض و تهران تمام تلاش خود را انجام می دهد و این مهم منافع خود پاکستان را نیز تامین می کند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها