jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۱۰۱۵۵۶۳   ۱۵ فروردين ۱۳۹۶  |  ۱۲:۰۴

نام ورزشکاران پارالمپیکی ایران در کتاب رکوردهای جهانی گینس به ثبت رسید.

نام ورزشکاران پارالمپیکی ایران در کتاب گینس ثبت شد

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از سایت کمیته ملی پارالمپیک، در کتاب گینس نام چهار ورزشکار و یک تیم ایرانی به عنوان رکوردداران به ثبت رسیده است.

- سیامند رحمان طبق توضیح این سایت در تاریخ چهارم دسامبر سال 2011 در دسته 100+ کیلوگرم در شارجه امارات موفق شد وزنه 291 کیلوگرم را مهار کند و در بازی‌های پارالمپیک 2012 لندن نیز با مهار وزنه 280 کیلوگرمی موفق به کسب مدال طلا شد.

- مجید فرزین دیگر وزنه‌بردار پارالمپیکی ایران است که نام وی در کتاب رکوردها به ثبت رسیده است. این وزنه بردار دسته 80- کیلوگرم در بازی‌های پارالمپیک 2016 ریو موفق شد وزنه 240 کیلوگرمی را بالای سر برده و مدال طلای این دسته را از آن خود کند.

- زهرا نعمتی، بانوی کماندار ایران در تاریخ 30 می سال 2010 در مسابقاتی که در جمهوری چک برگزار شد در ماده ریکرو موفق به کسب 622 امتیاز شد و در پارالمپیک لندن با 613 امتیاز به عنوان قهرمانی آن مسابقات رسید.

- مرتضی مهرزاد با بلندی قامت 2 متر و 46 سانتیمتر به عنوان بلندقدترین ورزشکار تاریخ بازی های پارالمپیک در ریو 2016 حضور داشت.

- تیم والیبال نشسته مردان ایران هم به عنوان برترین تیم والیبال نشسته تمام ادوار پارالمپیک است که در سال های 1988، 1992، 1996، 2000، 2008 و 2016 موفق به قهرمانی شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

 شاید این سوال اهالی فوتبال و به ویژه هواداران پرسپولیس بی جواب بماند که آیا مستحق‌تر از پرسپولیس برای میزبانی گروه E رقایت های لیگ قهرمانان وجود داشت؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر