jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۰۱۴۶۲۳   ۱۲ فروردين ۱۳۹۶  |  ۱۲:۲۷

مفتی مصر اعلام کرد که بر اساس آنچه دار الفتوی این کشور کشف کرده است حدود سه هزار فتوا که تشویق به تخریب کلیساها در مصر می کند، وجود دارد.

مفتی مصر: ۳ هزار فتوا برای تخریب کلیساها وجود دارد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، الیوم السابع نوشت: «شوقی علام» مفتی مصر از سه هزار فتوا در تخریب کلیساها در مصر خبر داد.

وی با اشاره به ناکام ماندن همه تلاش ها برای ایجاد تنش میان مسیحیان و مسلمانان در مصر بیان کرد: مسلمانان پس از فتح کشورها بر اساس اصل ویرانی مشابه آنچه که افراط گرایان و داعشی ها در برخورد با میراث فرهنگی عمل می کنند، برخورد نکردند.

مفتی مصر تاکید کرد: به علت کج فهمی از اسلام درباره تعامل با میراث فرهنگی، فتواهایی که تشویق به ویرانی آثار باستانی در قاهره و الجیزه می کند، وجود دارد.

وی افزود: دارالفتوی مصر کشف کرده است که حدود سه هزار فتوا وجود دارد که تشویق به تخریب کلیساها و مخالفت با همزیستی میان مسلمانان و مسحیان می کند. نود درصد از فتواهای افراط گرایان بر عدم تعامل با غیر مسلمانان و تشویق کننده و در راستای دامن زدن به درگیری میان آنها حکایت دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها