jamejamonline
سیاسی دولت کد خبر: ۱۰۱۳۹۷۵ ۰۶ فروردين ۱۳۹۶  |  ۱۶:۵۱

معاون اول رئیس جمهور در واکنش به تحریم های جدید امریکا علیه ایران گفت: این مسئله را هم در دولت و هم در وزارت امور خارجه بررسی می کنیم، چنانچه نقض برجام باشد حتما عکس العمل مناسب نشان خواهیم داد.

عکس العمل مناسب به آمریکایی ها نشان خواهیم داد

به گزارش جام جم آنلاین، اسحاق جهانگیری در حاشیه مراسم جشن جهانی نوروز در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما افزود: حتی اگر نقض برجام هم نباشد امریکایی ها بدانند با این روش ها هیچ فشاری به ما وارد نمی شود و فقط اعتبار امریکا در فضای بین المللی از بین می رود.

وی اظهار امیدواری کرد به فضل الهی، ایران با اقتصاد و سیاست هایی که در این زمینه در پیش گرفته است روز به روز به سمت مقاوم شدن حرکت کند.

جهانگیری افزود: در مقابل بزرگ تر از این مسائل هم جمهوری اسلامی ایران تاب می آورد و ملت ایران هم با انسجام و وحدت از سیاست های دولت حمایت خواهد کرد.

بررسی پیام نوروزی رهبر انقلاب در جلسه هیئت دولت

معاون اول رئیس جمهور از بررسی موضوع پیام نوروزی مقام معظم رهبری در جلسه بعد از ظهر هیئت دولت خبر داد.

جهانگیری با اشاره به پیام مقام معظم رهبری درخصوص تولید و اشتغال خاطرنشان کرد: سیاست های اقتصاد مقاومتی از سیاست های اساسی پیشرفت اقتصادی کشور است که دولت آن را در پیش گرفته و در سال گذشته توفیقات خوبی در زمینه رشد، تورم و ایجاد اشتغال داشتیم.

وی گفت: لازمه ایجاد اشتغال، سرمایه گذاری و تولید مناسب است و باید ببینیم سرمایه گذاری با چه مشکلات و موانعی رو به روست و چگونه آن را رشد بدهیم.

جهانگیری افزود: در زمینه تولید در داخل نیازمند بررسی دقیق هستیم صرف اینکه بگوییم از تولید داخل حمایت می کنیم، حمایت شکل نمی گیرد و حتما تولید داخل مفید است و هم بایدکیفیت خوبی داشته باشد و هم باید از قیمت خوبی برخوردار باشد و لازمه آن سیاست گذاری دقیق است که ما امروز اولین جلسه هیئت دولت را بعد از ظهر برگزار می کنیم که دستور اصلی آن موضوع پیام نوروزی مقام معظم رهبری است.

معاون اول رئیس جمهور همچنین در خصوص تشکیل جلسه اقتصاد مقاومتی گفت: هفته آینده جلسه سیاست های اقتصاد مقاومتی را برگزار و به صورت دقیق گزارش آن را به مردم ارائه می کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چشم‌انداز روشن برای هم‌افزایی ملی

چشم‌انداز روشن برای هم‌افزایی ملی

یکی از موضوعات مهمی که امروز به‌شدت به آن نیاز داریم این است که قوا خارج از مسائل جناحی به موضوعات نگاه کنند و منافع مردم را مرجح بر نگاه سیاسی و جناح‌بازی‌ها و سیاست‌زدگی ببینند.

بوی نفت و خون

بوی نفت و خون

حالا می‌خواهید بگذارید پای سنگدلی یا احساس نداشتن یا هر چیز دیگر. هر چه باشد، دیوارها و خیابان‌ها خیلی دیرتر از انسان‌ها خاطرات را فراموش می‌کنند.

افق؛ جایی بین زمین و آسمان

افق؛ جایی بین زمین و آسمان

تصویر شهید حسن تهرانی مقدم و شهید قاسم سلیمانی را که کنار هم نگاه می‌کنی چیزی از عمق چشمان هر دوی آنها یقه‌ات را می‌گیرد؛ حسی بین دلبستگی و رهایی. حالی بین بودن و نبودن. جایی بین زمین و آسمان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر