قتل پسرعموی شاعر معروف

دختر پدرکش جنون ندارد +عکس

جوان 27 ساله ای که پس از برقراری ارتباط صمیمی و دوستانه با یک زن جوان، دچار اختلافات مالی و عاطفی با وی شده بود، در یک اقدام وحشتناک، اعضای خانواده او را در واحد آپارتمانی به آتش کشید.
کد خبر: ۱۰۱۲۹۹۲
اقدام جنون آمیز پسر جوان به دنبال ارتباط دوستانه با زن شوهردار

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از رکنا ، رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی با تشریح جزئیاتی از دستگیری و اعترافات عامل به آتش کشیدن اعضای یک خانواده در مشهد گفت: حدود ساعت 4 بامداد دوشنبه گذشته ماجرای یک آتش سوزی عمدی واحد آپارتمانی در خیابان اسفندیانی 12 بولوار شهید صادقی در حالی به پلیس آگاهی گزارش شد که 2 عضو یک خانواده با شعله های آتش مصدوم و بر اثر استنشاق دودهای ناشی از آتش گرفتن منزل مسکونی به قتل رسیده بودند. سرهنگ کارآگاه «حمید رزمخواه» افزود: بلافاصله گروهی از کارآگاهان دایره قتل به سرپرستی سرگرد سلطانیان و نظارت مستقیم سرهنگ غلامی ثانی (رئیس اداره جنایی) عازم محل وقوع حادثه شدند و در کنار قاضی ویژه قتل عمد به تحقیق در این باره پرداختند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: شعله های آتش توسط عوامل امدادی اطفا شده و پیکرهای زن 40 ساله و دختر 8 ساله اش نیز به درمانگاه روبه روی ساختمان آتش گرفته منتقل شده بود. وی اضافه کرد: در همین حال مرد 44 ساله که خود را از پنجره ساختمان آویزان کرده و بر اثر انفجارهای داخل منزل به داخل کوچه سقوط کرده بود نیز توسط ماموران اورژانس به بیمارستان امام رضا(ع) منتقل شده و تحت درمان قرار گرفته بود.

سرهنگ «رزمخواه» با اشاره به آغاز تحقیقات افزود: دکتر ناصر غروبی (پزشک با تجربه قانونی) که در محل حادثه حضور داشت پس از معاینه مقدماتی قربانیان این حادثه تلخ، علت مرگ مادر و دختر را خفگی بر اثر استنشاق دودهای ناشی از آتش سوزی اعلام کرد و بدین ترتیب ادامه تحقیقات کارآگاهان در کنار قاضی احمدی نژاد به بیمارستان امام رضا(ع) کشید. مرد مصدوم در بازجویی های تخصصی به برخی تماس های تهدیدآمیز افراد ناشناس اشاره کرد و گفت: از مدتی قبل اتفاقات ناخوشایندی در زندگی من رخ داد که فرد یا افراد ناشناس روی خودروی من اسید ریختند، داخل کیفم مواد مخدر جاسازی کردند و حتی خودروام را به سرقت بردند و ...

پس از وقوع این حوادث فردی از تلفن عمومی با من تماس گرفت و با نام بردن از همه این کارها گفت: همسرت مسبب همه حوادثی بوده که تاکنون برایت رخ داده است. به همین خاطر من کمی با همسرم اختلاف پیدا کردم این در حالی بود که همسرم نیز به من سوءظن پیدا کرده بود و همه این عوامل موجب بروز اختلافاتی در زندگی ام شده بود.

رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: پس از انجام یک سری تحقیقات میدانی از اطراف زندگی اجتماعی و شخصیتی خانواده مقتولان و فرد مصدوم، سرنخ هایی از ارتباط دوستانه زن 42 ساله (مقتول) با یکی از همکارانش در اداره دولتی به دست آمد و این گونه بود که با صدور دستورات قضایی و راهنمایی های قاضی احمدی نژاد، جوان 27 ساله ای به نام «شهاب» در خیابان نخریسی مشهد دستگیر شد.

این مقام انتظامی در ادامه خاطرنشان کرد: متهم دستگیر شده ابتدا سعی کرد هر گونه ارتباط خود را با خانواده مقتولان کتمان کند اما وقتی کارآگاهان طی چند ساعت مدارک و اسناد مستندی را به دست آوردند که نشان از رابطه صمیمانه وی با زن 42 سال داشت در نهایت به ارتباط خود با زن یاد شده اعتراف کرد و مدعی شد: ما با یکدیگر همکار بودیم او خیلی برایم درد دل می کرد و من هم که مجرد بودم و نمی توانستم برخی از مشکلات خانوادگی را درک کنم ، از شوهر او متنفر شدم به طوری که یک بار خودرواش را از مقابل منزل مجردی او به سرقت بردم و چند کوچه بالاتر رها کردم تا شاید به خودش بیاید و خانواده اش را اذیت نکند ولی در ماجرای آتش سوزی نقشی نداشتم! سرهنگ حمید رزمخواه با اشاره به اعترافات متهم ادامه داد: وقتی اظهارات متهم در حضور مقام قضایی و در پلیس آگاهی ثبت شد گروه ویژه کارآگاهان در پی اسنادی برآمدند که نشان از حضور شبانه متهم در محل حادثه آتش سوزی داشت. ولی «شهاب» برای حضور خود در ساعت 3 بامداد در کنار ساختمان محل سکونت زن 42 ساله گفت: روز قبل از حادثه «س» (مقتول) به من گفت: چون به همسرم مظنون هستم که با زن دیگری ارتباط دارد ممکن است شوهر آن زن امشب به خانه ما بیاید و همسرم را کتک بزند سپس از من خواست در اطراف منزل او کشیک بدهم ولی من بعد از دیدن دود غلیظ که از خانه آن ها بیرون آمد ترسیدم و از محل فرار کردم.

رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی گفت: با توجه به ظرف 20 لیتری پلاستیکی و در قرمز رنگ آن که به صورت مچاله شده در محل آتش سوزی کشف شده بود خانه مجردی شهاب (متهم) نیز در خیابان اسفندیانی 4 شناسایی شد که پس از بازرسی منزل وی با دستور قاضی شعبه 208 دادسرای مشهد، مقداری طلا به دست آمد که فاکتورهای آن به نام «س» (زن مقتول) بود و همچنین صاحبخانه شهاب از مشاهده ظرف پلاستیکی 20 لیتری با در قرمز رنگی خبر داد که چند روز قبل مستاجری آن را روی پله ها گذاشته بود.

وی اضافه کرد: با به دست آمدن این اسناد و تحقیقات میدانی در محل کار متهم مشخص شد که او طلاها را به سرقت برده و همچنین دچار یکسری اختلافات مالی با همکارش (مقتول) شده بود. برخی از این اختلافات به موضوع تسهیلات بانکی برمی گشت که متهم از پرداخت اقساط وام خودداری کرده و زن 42 ساله که ضامن او بود با این گونه مشکلات دست و پنجه نرم می‌کرد.

سرهنگ رزمخواه افزود: پس از 24 ساعت بازجویی های فنی و تخصصی کارآگاهان که با حضور قاضی ویژه قتل عمد همراه بود در نهایت متهم به آتش زدن واحد مسکونی اعتراف کرد. او گفت: آن شب بنزین را از زیر در داخل منزل آن ها ریختم و با فندک آن جا را به آتش کشیدم البته می خواستم فقط در واحد آپارتمانی را بسوزانم ولی شعله ها به داخل کشید و من فرار کردم.

رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی افزود: با این وجود هنوز تحقیقات برای روشن شدن برخی زوایای پنهان این پرونده و همچنین انگیزه های دیگر متهم با صدور دستوری از سوی مقام قضایی ادامه دارد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲۹
بینشان
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۲۱ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۵
۰
۰
خودكرده را تدبیر نیست
حقگو
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۳۶ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۵
۰
۰
چقدر تو مشهد از این برنامه ها زیاد شده ! ! فكر كنم بیش از 50% جرم . جنایات فقط مال مشهده ! ! آخه چرا ؟ ! اینطوری احترام مشهد مقدس رو نگه میدارن ؟ !
سعید
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۵۷ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۵
۰
۰
امكان نداره یك روز حوادث بخونی و مربوط به مشهد نباشه ، مشهد همیشه رتبه اول و داره
ه ع
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۶ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۵
منم همیشه تعجب میكنم چرا توی مشهد كه پایتخت فرهنگ جهانه جرم و جنایت انقدر زیاده
ایران
United Kingdom
۱۸:۱۹ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۵
از صدقه سر حاشیه نشینی و سخت گیری ی سری متحجر در ایجاد تفریح سالم هست كه بی اعتقادی بسیار شده و عقده و حسد در كمین آبروی افراد هستش.
امید
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۴ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۵
۰
۰
این با زن اون یكی دوسته و اون یكی با زن یكی دیگه!!! به كجا میرویم ...!!!
مجید
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۸ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۵
۰
۰
زن كه به حق قانونی خود رسید ولی طفلك دختره 8 ساله بیگناه از بین رفت..
جام جم عزیز لطفا متن را بخوانید چند بار این جمله تكرار شده (تحقیقات میدانی) در ضمن هیج جا همچنین متنی را برای یك پزشك نمینویسند.((پزشك با تجربه قانونی)) مگر بقیه بی تجربه هستند.
كاكو
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۷ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۵
آفرین به شما آقا مجید معلومه خیلی ریز بین هستی....حال كردم با این نكته سنجیت...
غیر قانونی
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۷ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۵
حق قانونی رو خیلی خوب اومدی !!!!
ایران
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۴ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۵
۰
۰
درود بر شرافت پلیس آگاهی. واقعا دست مریزاد.امیدوارم قضات و خانواده ی مقتول قدر این زحمات رو بدونن و باز با التماس و عجز و توسل به ائمه تحت تاثیر قرار نگیرن و قاتل رو نبخشند.
كارمند مخابرات
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۵ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۵
بگو درود بر مخابرات كه لیست مكالمات و پیامها را در اختیار پلیس میزاره...حتی اون زمان صاحب خط كجا و در چه نقطه ای بوده...چرا هیچ كس شخص ثالث نمیبینه؟؟؟؟
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۰ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۵
۰
۰
تو ادارات خیلی دیدم زن و مردا یه جور با هم صمیمی هستند كه انگار زن و شوهرند،آدم باورش نمیشه كه شوهر و بچه دارن!
آقای هالو
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۵ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۵
باور بفرمایین !!!
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۳ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۵
۰
۰
هفتهی پیش مشهد بودم روزای شهادتم بود،زنها یه آرایشای كرده بودند كه تو تهران در این حدم نیست،هرچی پیش میاد از این زنهاست
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۳۵ - ۰۵ فروردين ۱۳۹۶
و البته مردان سست ایمان
شترسواری دولا
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۰ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۵
۰
۰
اینا همس بخاطر زیاده خواهیه ... هیچ كس به سهم خود در زندگی راضی نیست و خوشبختی رو دست شخص دیگه ای میبینه كه خود اون ناراضیه و ...
وحید
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۵ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۵
۰
۰
حق این بیشعور فقط اعدامه.
شعبون بامخ
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۵ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۵
۰
۰
اگه قوانین طلاق اصلاح بشه بخدا كلی از مشكلات اجتماعی و عذاب مردم كم میشه، اگه زنی با شوهرش مشكل داره راحت طلاق بگیره و این روابط از بین بره . مرد مگه برده جنسی میگیره كه زن حق طلاق نداره.
سعید
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۲ - ۰۸ فروردين ۱۳۹۶
بیان قانون مهریه رو درست كنن اونوقت ببینن كدوم مردی با این به اصطلاح زنها زندگی می كنه والا از این موردها زیاد داریم تو جامعه ولی مردا از ترس مهریه صداشون در نمیاد واقعا این مهریه ها و قوانین مربوط به اون خیلیا رو مجبور كرده به زندگی نكبت بار تن بدن و نتونن كاری كنن و زنها هم از این قضیه سوء استفاده كردن و هر كاری دلشون بخواد دارن می كنن.
نرم افزار موبایل
-
۲۳:۵۳ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۵
۰
۰
من فكركردم این قسمت متعلق به مشهده تونگوجنایت درمشهدبیدادمیكند
داود
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۰ - ۲۹ اسفند ۱۳۹۵
۰
۰
ماجرا چقد شبیه سریال های تركیه ای بود ...همه با هم دوستن ...
نرم افزار موبایل
-
۱۷:۲۷ - ۲۹ اسفند ۱۳۹۵
۰
۰
اینقدر فساد واقعا .....
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۶ - ۲۹ اسفند ۱۳۹۵
۰
۰
علت بیشتر این اتفاقات و خیانت ها اینه كه زن ها در جامعه دارن ذپررنگ میشن و تفكرات فمینیستی داره رواج پیدا می كنه. زن جاش توی خونه و و ظیفش تربیت فرزندانه. زنی كه توی بیرون كار كنه و به استقلال مالی برسه چون ظرفیتش رو نداره هم خود همین باعث احساس عدم وابستگی به همسر میشه و زن طغیان می كنه. هم اینكه زن های شاغل جای مردها رو در بازار كار میگیرن و این باعث میشه بازار كار كه واسش نمیصرفه نیروی مرد با حقوق و مزایای بیشتر استخدام كنه ؛ نیروی زن استخدام كنه تا هم پول كمتری بهش بده هم زن از كارفرما بترسه و هم كارفرما التذاذ جنسی(حتی با نگاه حرام) ببره.و باعث میشه مردها از سر بیكاری و تحقیری كه توی این زمینه میشن به اعتیاد و خیانت و فساد های اخلاقی و جرائم متعدد روی بیارن. پس اگه زن ها جز در مشاغل خاص كه احتیاج به نیرو با جنسیت همگن داره ممنوعیت استخدام داشته باشن بخدا نصف این جنایت ها كم میشه. هرچی میكشیم از تفكر اشتباه تساوی زن و مرد می كشیم. زن و مرد دو ماهیت مختلف دارن كه نمیتونن مساوی باشن و قیاس مع الفارغ هستن. تساوی به این معنا نیست كه هر دو سركار بر. اینكه هر دو نقششون رو كه در اسلام دارن درست عمل كنن.
اعظم
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۳ - ۳۰ اسفند ۱۳۹۵
ببخشید ولی كاملا بی ربط به اصل موضوع هست علتش این هست كه مفهوم تعهد در ازدواج برای هم خانمها وهم آقایون جا نیفتاده . ربطی به كار واستخدام نداره .واینكه باید پذیرفت قبح خیانت ریخته شده.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۳۳ - ۰۵ فروردين ۱۳۹۶
شما بهتره این افكار بی ربط پوچ خود را واسه خودتون نگه دارید و به نظر من بهتر بود در زمان جاهلیت بدنیا می آمدید بیتشر بدرد اون زمان ها می خورید بعضی از آقایان همچون شما سست ایمان هستند و اینكه توانایی پیدا كردن كار را ندارند ربطی به زرنگی و توانایی خانم ها ندارد .در ضمن این خطاها ربطی بكار و درآمد ندارد به بنیان خانواده و نحوه تربیت ربط دارد
ای بابا
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۲ - ۰۲ فروردين ۱۳۹۶
۰
۰
لطفا یكی بگه دراین پایتخت فرهنگی جهان اسلام مسئولین فرهنگی چه میكنن هرروز یه خبر ناموسی .
سهند
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۴ - ۰۸ فروردين ۱۳۹۶
۰
۰
تساوی حقوق زن و مرد مطرحه نه تساوی خود زن و مرد. بنظر من اگر زنها بشینند خانه و به كار خانه داری بپردازند و فكر و ذكرشان امور خانه و تربیت صحیح فرزندانشون باشه بسیاری از این مشكلات در جامعه حل میشه یه نگاه به بچه های خانواده هایی كه زن و مرد هر دو شاغل هستند بكنید چقدر مشكلات روحی روانی دارند این بچه ها!
نسیم
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۲۴ - ۱۲ فروردين ۱۳۹۶
۰
۰
ازفردیكه انگیزه برای تعهدزناشوئی نداردانتظارتعهدنبایدداشت چراكه بسیاری ازآقایان ازسرتمایلات جنسی و خانمها ازسربی سرپرست ماندن درجامعه ازدواج می كنند اگرمشكلات مجردها راازنظر جنسی واز نظر مالی واقتصادی حل شود آن موقع برای ازدواج واقعی افراد فیلتر شده وباانگیزه واقعی جهت تشكیل خانواده وفرزنددارشدن باقی می مانند وآن موقع شاهد ازبین رفتن این موضوعات و همچنین طلاق خواهیم بود
یا زهرا
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۷ - ۱۷ فروردين ۱۳۹۶
۰
۰
با سلام
از وقتی كه زنان ما رسالت و وظیفه اصلی خود را فراموش كردند و سعی كردند مثل مردان زندگی كنند این مشكلات بوجود آمد
بهترین و مناسبترین كار و وظیفه زنان گرم كردن كانون خانواده و خوب شوهر داری كردن و تربیت نسل آینده است كه ثواب جهاد در راه خدا را دارد . اشتغال و كارهای بیرون از خانه و تامین هزینه زندگی بعهده مردان است
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها