ویژه‌برنامه‌های روز ملی تئاتر با افتتاح موزه عروسکی گروه آران و اجرای هفت گروه نمایش خیابانی در محوطه مجموعه تئاتر شهر برگزار می‌شود.
کد خبر: ۱۰۱۲۵۲۵

به گزارش جام‌جم، 7 فروردین 96 که به عنوان روز ملی تئاتر در تقویم کشور ثبت شده با اجرای برنامه‌های ویژه این روز همراه می‌شود. افتتاح موزه عروسک‌های گروه تئاتر آران که سرپرستی آن را بهروز غریب‌پور بر عهده دارد از دیگر برنامه‌های این روز خواهد بود که با حضور هنرمندان تئاتر و چهره‌های فرهنگی و هنری کشور برگزار می‌شود.

اجرای برنامه‌های نمایشی ویژه ایام نوروز در محوطه مجموعه تئاتر شهر از دیگر برنامه‌های روز ملی تئاتر خواهد بود که با حضور هفت گروه تئاتر آیینی و خیابانی در روزهای 6 و 7 فروردین برگزار می‌شود.

محوطه مجموعه تئاتر شهر از ساعت 30/11 صبح روز 6 فروردین با اجرای گروه مانکن‌های زنده سیلورمن نوروز را به هموطنان تبریک می‌گوید. ساعت 16 اجرای خیمه‌شب‌بازی، ساعت 30/16 اجرای نمایش آیینی اقوام ایرانی و در ساعت17 اجرای نمایش حاجی فیروز آغازگر این برنامه‌ها خواهد بود.

از ساعت 30/17 تا 20 نیز چهار اجرای خیابانی شامل نمایش عروسکی سفرنامه و گردشگری، نمایش میرنوروزی، نمایش آیینی کوسه‌برنشین و حاجی‌فیروز و نمایش ننه‌سرما و بابانوروز برگزار می‌شود. روز 7 فروردین نیز محوطه مجموعه تئاترشهر از ساعت 30/11 تا 20 شاهد اجرای نمایش‌های آیینی حاجی‌فیروز، کوسه‌برنشین و حاجی‌فیروز، خیمه‌شب‌بازی، میرنوروزی، ننه‌سرما و بابافیروز و نمایش عروسکی سفرنامه و گردشگری خواهد بود. گروه مانکن‌های زنده نیز در تمام این مدت اجرای برنامه خواهند داشت.

مجموعه تئاترشهر در روز 7 فروردین کار خود را با اجرای نمایش شلتر آغاز خواهد کرد. تعدادی از تماشاخانه‌های خصوصی تهران نیز با اجراهای صحنه‌ای میزبان عموم تماشاگران خواهند بود. استان‌های مختلف نیز با اجرای ویژه‌برنامه‌های خیابانی، آیین‌های نوروزی و اجرای صحنه‌ای همزمان با روز 7 فروردین آغاز سال نوی تئاتر ایران را نوید می‌دهند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها