jamejamonline
فرهنگی صدا و سیما کد خبر: ۱۰۰۹۳۷۷   ۱۷ اسفند ۱۳۹۵  |  ۰۵:۲۰

مدیر شبکه مستند با تاکید بر این که نخستین جشنواره تلویزیونی مستند با هدف حمایت از مستندسازان جوان و تعامل بیشتر با مخاطبان برگزار می‌شود، عنوان کرد: این جشنواره با هدف تقویت جریان مستندسازی قرار است به صورت فصلی برگزار شود و اولین دوره آن بهار 96 خواهد بود.

شناسایی مستندسازان مستعد و متعهد در نخستین جشنواره تلویزیونی مستند

به گزارش جام‌جم، نشست خبری نخستین جشنواره تلویزیونی مستند، روز گذشته با حضور سلیم غفوری، مدیر شبکه مستند و مهدی میرتیموری دبیر جشنواره در شبکه مستند برگزار شد. غفوری در ابتدای این نشست با اشاره به اهداف برپایی جشنواره گفت: نخستین جشنواره تلویزیونی مستند با دو هدف برگزار می‌شود. اولین هدف شناسایی، جذب و حمایت از مستندسازان جوان، مستعد و متعهد است.وی ادامه داد: ما نیروهای بسیار مستعدی در شهرهای خارج از تهران داریم و می‌خواهیم از توانمندی آنها استفاده کنیم. قصد داریم با برگزاری این جشنواره به دیده شدن این جوانان کمک کنیم. هدف دوم تعامل بیشتر با مخاطبان است. در واقع آثار در دو بخش آرای مردمی و آرای کارشناسی مورد داوری قرار می‌گیرند. مدیر شبکه مستند تاکید کرد: آثار جشنواره در یک زمان‌بندی مشخص از شبکه پخش می‌شود تا مردم به بهترین آثار رای بدهند. جشنواره در سه بخش کوتاه (فیلم‌های زیر 30 دقیقه)، نیمه بلند (فیلم‌های 30 تا 60 دقیقه) و بلند (فیلم‌های بالای 60 دقیقه) برگزار می‌شود. در هر بخش هم دو جایزه می‌دهیم که یکی توسط آرای مردمی انتخاب می‌شود و دیگری آرای داوران. وی با اشاره به زمان‌بندی اولین جشنواره تلویزیونی مستند یادآور شد: این جشنواره بهار برگزار می‌شود. قصد داریم به شکل فصلی باشد و تعامل بهتری با مخاطبان برقرار کنیم. جوایز برگزیدگان هم به این ترتیب است که در بخش مستند کوتاه حمایت از تولید فیلم مستند بعدی مستندساز به مبلغ 20 میلیون تومان، در بخش نیمه بلند به مبلغ 30 میلیون تومان و در بخش بلند به مبلغ 50 میلیون تومان است.

مهدی میرتیموری، دبیر جشنواره نیز با اشاره به هیات داوران گفت: با مدیریت آقای غفوری و حمایت هایش جشنواره برگزار می‌شود. نادر طالب زاده، مرتضی رزاق کریمی و محمدعلی فارسی داوران این جشنواره هستند.

غفوری در پاسخ به پرسش جام‌جم مبنی بر این‌که جشنواره با چه موضوعی برگزار می‌شود و آیا بهتر بود با توجه به تنوع شاخه‌های مستندسازی اعم از مستندهای اجتماعی، سیاسی، محیط‌زیست و... این جشنواره در بخش‌های مختلف برگزار می‌شد، توضیح داد: موضوع جشنواره آزاد است و آثار ارائه شده به دبیرخانه جشنواره در بخش آرای مردمی و داوری مورد بررسی قرار می‌گیرد. گرچه شاخه‌های مختلف مستند داریم، اما با توجه به این‌که موضوع جشنواره آزاد است، ساختار، شیوه روایت، تدوین، تصویر و... برای داوری مورد بررسی قرار می‌گیرد. ممکن است بعد از فصل اول جشنواره به سمت موضوعی شدن نیز برود. میرتیموری درباره فراخوان جشنواره گفت: فراخوان جشنواره و تیزرهای آن از مدتی پیش نمایش داده شده است. آخرین مهلت ثبت نام آثار 10 فروردین 96 و آخرین مهلت دریافت آثار 15 فروردین است. آثار 21 فروردین در قالب یک برنامه تلویزیونی پخش می‌شود تا مردم آرای خودشان را اعلام کنند و در ماه خرداد هم اختتامیه را داریم.

غفوری افزود: این جشنواره اساسا یک جشنواره تلویزیونی است و تمام رویدادهای آن در قاب تلویزیون رخ خواهد داد. همچنین حضور برگزیدگان، ارائه آثار و اختتامیه نیز در قالب برنامه تلویزیونی، تولید و پخش می‌شود و به همین دلیل نام آن را اولین جشنواره تلویزیونی گذاشته‌ایم.

فاطمه عودباشی

رادیو و تلویزیون

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بیایید یک کاری بکنیم

بیایید یک کاری بکنیم

هر عکسی یک نقطه طلایی دارد، یعنی یک جایی در عکس، کانون عکس است و مشت محکم می‌کوبد وسط قرنیه‌هایت، وسط قلبت. عکسی را حامد به واتس‌اپ می‌فرستد.

لزوم حمایت از صدای فطرت

لزوم حمایت از صدای فطرت

در بهمن 1377، درسالروز میلاد فرخنده حضرت فاطمه معصومه (سلام ا... علیها) و در جوار حوزه علمیه پرافتخار شهر مقدس قم، شبکه رادیویی معارف با مأموریت ترویج و تبلیغ رسانه‌ای نظام جامع علمی و عملی اسلام در تمام عرصه‌ های زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی پا به عرصه دنیای رسانه گذاشت تا با توکل به خدای متعال و توسل به ارواح پاک پیشوایان معصوم (علیهم‌السلام) و تکیه بر پشتیبانی علمی حوزه‌های علمیه و قدرت مدیریتی، هنری و تجهیزاتی سازمان صداوسیما به عنوان طلایه‌دار رسانه انقلابی، مصداق آشکار فرمایش حضرت امام جعفر صادق(علیه‌السلام) باشد که فرمودند: «فیفیض العلم منه الی سایر البلاد» و اکنون در سالروز تاسیس شبکه رادیویی معارف هستیم که رهبر معظم انقلاب آن را یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی دانستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر