jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۰۰۹۱۶۵   ۱۶ اسفند ۱۳۹۵  |  ۱۷:۵۷

وزیر بهداشت در پاسخ به نامه مشترک نماینده ولی فقیه در استان و استاندار زنجان؛

برای داشتن جامعه‌ای اخلاق‌مدار باید از خود آغاز کنیم

وزیر بهداشت در پاسخ به نامه مشترک نماینده ولی فقیه در استان و استاندار زنجان که در آن از اقدام صادقانه و شجاعانه دکتر هاشمی قدردانی کرده بودند، نوشت: در عرصه کار اجرایی، اختلاف در برداشت، تزاحم و دلگیری اجتناب ناپذیر است، اما مهم آن است که بپذیریم ما انسانیم و جایزالخطا، اگر قصوری کردیم به آن اعتراف کنیم و اگر خطایی دیدیم، عذر برادرمان را پذیرا باشیم.

برای داشتن جامعه‌ای اخلاق‌مدار باید از خود آغاز کنیم

به گزارش جام جم آنلاین، دکتر هاشمی در این نامه نوشت: ما در مکتب اخلاقی پیامبر خدا و ائمه هدی (ع) آموخته‌ایم که پذیرش تقصیر برمنزلت انسان می‌افزاید و برای داشتن جامعه‌ای اخلاق‌مدار باید از خود آغاز کنیم.

متن کامل این نامه به شرح زیر است:

بسمه تعالی
جناب آیت‌الله علی خاتمی
نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه زنجان

جناب آقای اسداله درویش امیری
استاندار محترم زنجان

با سلام و احترام
نامه محبت‌آمیز شما بزرگواران را در مسیر سفر به بیرجند ملاحظه کردم. در عرصه کار اجرایی، اختلاف در برداشت، تزاحم و دلگیری اجتناب ناپذیر است، مهم اما آن که بپذیریم ما انسانیم و جایزالخطا، اگر قصوری کردیم به آن اعتراف کنیم و اگر خطایی دیدیم، عذر برادرمان را پذیرا باشیم.

ما در مکتب اخلاقی پیامبر خدا و ائمه هدی(س) آموخته‌ایم که پذیرش تقصیر برمنزلت انسان می‌افزاید و برای داشتن جامعه‌ای اخلاق‌مدار باید از خود آغاز کنیم.

امیدوارم همه ما به عنوان خادمان ملت شریف ایران، بتوانیم آن‌گونه عمل نماییم که حاصل، رضای حضرت حق و رستگاری ما باشد.

دکتر سید حسن هاشمی
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محیط‌ زیست نیازمند تحول

محیط‌ زیست نیازمند تحول

دولت سیزدهم در گام‌اول باید دریاچه ارومیه و اتفاقاتی را که پیرامون آن افتاد از لوث ناکارآمدی‌ ها پاک کند. در مرحله بعد باید نظارتی دقیق بر تمام عملکردهای صورت‌گرفته داشته باشد و پس از آن به قید فوریت برنامه عملیاتی کارآمدی درباره احیای دریاچه ارومیه تهیه کند.

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

خبر کوتاه بود: «سیزدهمین رئیس‌ جمهور ایران انتخاب شد». به بهانه این خبر می‌خواهم به چند نکته اشاره کنم که چگونه می‌توان این انتخاب را تبدیل به یک فرصت کرد تا مردم رنگ آرامش را بیشتر ببینند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر