jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۰۰۷۷۵۵   ۱۲ اسفند ۱۳۹۵  |  ۱۲:۱۵

پس از آنکه دادگاه‌های فدرال دستور اولیه دولت درخصوص ممنوعیت ورود اتباع برخی کشورها به آمریکا را مسدود کردند، معاون رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد ترامپ دستور جدید را در چند روز آینده نهایی و امضا می‌کند.

دستور مهاجرتی جدید ترامپ ظرف چند روز آتی اعلام می‌شود

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، یکی از منابع کاخ سفید پیشتر اعلام کرده بود که این دستور جدید که سفر به آمریکا محدود می سازد، احتمالا روز چهارشنبه اعلام شود اما امضای آن به تاخیر افتاده است.

دستور اولیه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که به صورت موقت ورود شهروندان کشورهایی چون ایران، عراق، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن به آمریکا را منع و همچنین برنامه پناهجویان را متوقف می‌کرد، با شکایات مختلفی مواجه شد و دادگاه‌ فدرال اجرای آن را متوقف کرد. دولت ترامپ سپس اعلام کرد که دستور جدیدی را صادر خواهد کرد.

مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با شبکه «سی بی اس» گفت: ما در حال نهایی کردن دستور اجرایی جدید هستیم و این دستور باید در چند روز آتی اعلام شود.

دستور اولیه باعث آشوب در فرودگاه های سراسر آمریکا شد چرا که مردم از جمله افرادی که گرین‌کارت داشتند به صورت موقت از ورود به این کشور منع شده و آژانس های فدرال تلاش کردند تا این خط مشی‌های جدید را تفسیر کنند.

دولت آمریکا اعلام کرده که این دستور جدید احتمالا ساکنین دائم ایالات متحده را از ممنوعیت ورود به آمریکا حذف می کند و کار را برای مخالفان برای به چالش کشیدن این ممنوعیت، دشوارتر می سازد. عراق نیز احتمالا از شمول کشورهای ممنوعه خارج می‌شود.

پیشتر مقامات ناشناس آمریکایی گزارش داده بودند که در دستور جدید کشور عراق از فهرست کشورهایی که شهروندانشان با ممنوعیت سفر موقت مواجه می‌شوند، حذف می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر