jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۰۰۷۶۷۱   ۱۲ اسفند ۱۳۹۵  |  ۰۷:۰۰

نام زینب از سال 2000 میلادی در صدر اسامی انتخابی والدین ترکیه‌ای برای فرزندان دخترشان قرار گرفته و محبوب‌ترین نام برای نوزادانشان بوده است

محبوب ترین نام نوزادان ترکیه برای پانزدهمین سال

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس،بر اساس اعلام موسسه ملی آمار ترکیه و اداره جمعیت این کشور، نام «زینب» دوباره در صدر فهرست محبوب‌ترین نام‌ها برای نوزادان دختر در ترکیه در سال 2016 میلادی قرار گرفت.

نام زینب از سال 2000 میلادی در صدر اسامی انتخابی والدین ترکیه‌ای برای فرزندان دخترشان قرار گرفته و محبوب‌ترین نام برای نوزادان‌شان بوده است؛ البته در میان 16 سال اخیر، سال 2006 نام "الیف" محبوب‌ترین نام دختر اعلام شد.

زینب نام دختر ارشد حضرت محمد پیامبر اسلام(ص) بوده و معنای آن به زبان عربی زینت پدر و نیز سنگ گرانبهاست.

سازمان ملی آمار ترکیه هم‌چنین در فهرستی اعلام کرده در سال 2016 پس از نام "زینب" نام "الیف" محبوب‌ترین نام بوده و خانواده‌ها استقبال خوبی از این اسم کرده‌اند، پس از این دو نام، نام‌های هیرانور، دافنه، میرای، عذرا و زهرا در لیست اسامی محبوب خانواده‌های ترکیه قرار دارند.

در میان نام پسران نیز نام یوسف در صدر محبوب‌ترین نام‌هایی که والدین در سال 2016 برای نوزادان انتخاب کرده‌اند قرار گرفت و پس از آن ایمن، مصطفی، میراش، برات، احمد، حمزه و محمد قرار دارند.

یوسف نیز از جمله نام‌های قرآنی و نام یکی از پیامبران الهی است که برابر انگلیسی این نام جوزف است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اهمیت حفظ محققان در 30 سالگی رویان

اهمیت حفظ محققان در 30 سالگی رویان

احساس ما به‌عنوان دانش‌آموزان و دانشجویان قبل از انقلاب که مسائل سیاسی و توسعه ایران را پیگیری می‌کردیم، این بود کشور ما به لحاظ علمی و فناورانه و اقتصاد متکی بر دانش‌ملی به عمد عقب نگه داشته می‌شود.

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

امروزه با توجه به پیشرفت فناوری‌ های نوین، افزایش چشمگیر و گسترش روزافزون اطلاعات، دسترسی به منابع پردازشی پرسرعت و با ظرفیت بالا، به یکی از نیازهای اصلی و بنیادین مراکز پژوهشی و کسب‌ و کارها تبدیل شده و در پایداری و تداوم توسعه اقتصاد دیجیتالی، امری اجتناب‌ناپذیر است.

جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

امروزه فناوری‌ های نوین و به ویژه هوش مصنوعی به سرعت جهان اطراف ما را متحول می‌کند و نفوذ روزافزون آنها در تمامی کاربردهای سنتی، یکی‌از دغدغه‌ها و اولویت‌های دولت‌هاست. اکنون دنیا به تعبیری با سونامی فناوری مواجه بوده و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو