jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۰۷۲۳۰   ۱۱ اسفند ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

مدیرعامل شرکت تامین سرمایه امید، با بیان این که بخش عمده‌ای از تامین مالی شرکت‌ها از طریق بانک‌ها صورت می‌گیرد، گفت: برای افزایش تامین مالی در بازار سرمایه باید به سمتی حرکت کرد که بین دو بازار پول و سرمایه ارتباط نزدیکی ایجاد شود. حبیب‌رضا حدادی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه (سنا)، گفت: بازار سرمایه مهم‌ترین محل تامین مالی بلند‌مدت شرکت‌ها در اقتصاد شناخته می‌شود و بیشترین سهم تامین مالی متعلق به این بازار است و بانک به عنوان بازار پول برای تامین مالی کوتاه مدت و مبلغ کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این مقام مسئول در خصوص راهکارهای افزایش سهم بازار سرمایه در تامین مالی شرکت‌ها گفت: برای رسیدن به افزایش تامین مالی شرکت‌ها از مسیر بازار سرمایه، باید زیرساخت‌های مناسب این موضوع فراهم شود که نیازمند زمان بیشتری است.

وی کاهش نرخ سود بانکی و برنامه‌ریزی برای تک‌رقمی شدن این نرخ را یکی از گام‌های موثر در جهت افزایش سهم بازار سرمایه در تامین مالی شرکت‌ها خواند و عنوان کرد: باید کنترل این نرخ بسرعت اتفاق بیفتد، زیرا تا زمانی که بانک‌ها بدون ریسک سود ثابت بالایی را به سرمایه‌گذاران پرداخت می‌کنند، سرمایه بسختی وارد بازار سهام می‌شود و تا زمانی که سرمایه در بازار سهام تزریق نشود، فرآیند تامین مالی بدرستی از طریق بازار سرمایه انجام نخواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نشانه‌گذاری‌ های غدیر

نشانه‌گذاری‌ های غدیر

واقعه غدیرخم را نمی‌توان صرفا یک اتفاق در بستر زمان دانست که اگر چنین باشد، ما که سال‌ها و قرن‌ها پس از این واقعه زندگی می‌کنیم، ناگزیریم آن را در بستر تاریخ بنگریم و چگونگی این رویداد را در زمان، مکان و شرایط تاریخی مورد نقل یا حداکثر نقل و بررسی قرار دهیم، اما به درستی باید به غدیر نگریست و درباره آن سخن گفت.

بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر