jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۰۱۵۹۵   ۲۶ بهمن ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

در 10 ماه گذشته انجام گرفت؛

فرآورده های لبنی عمده صادرات مازندران

رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت مازندران گفت: عمده کالاهای صادراتی گمرک‌های مازندران در 10 ماهه امسال فرآورده‌های لبنیاتی بوده است

به گزارش ایسنا، محمد محمدپورعمران اظهار کرد: تا پایان دی ماه امسال 697 هزار و 646 تن کالا به ارزش 322 میلیون و 51 هزار و 233 دلار از گمرک‌های مازندران به خارج از کشور صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه عمده کالاهای صادراتی گمرک‌های مازندران در 10 ماهه امسال فرآورده‌های لبنیاتی بوده است، تصریح کرد: 64 درصد از ارزش کل صادرات مازندران را فرآورده های لبنی به خود اختصاص داده است که به کشورهای عراق، پاکستان، ترکمنستان، افغانستان، امارات متحده عربی، کویت و روسیه صادر می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران خاطرنشان کرد: صادرات 315 تن مرکبات تا پایان دی ماه امسال به ارزش بیش از 125 هزار دلار از گمرک‌های استان به خارج از کشور صرورت گرفته است.

محمدپور تاکید کرد: اگر تسهیلاتی مانند سرمایه در گردش با نرخ بهره پایین و یا مشوق های صادراتی به صادرکنندگان پرداخت شود شاهد افزایش صادرات غیرنفتی استان هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: صادرات نوشابه و انواع نوشیدنی ها تا پایان دی ماه امسال، 2 هزار و 370 تن به ارزش بیش از یک میلیون و 859 هزار دلار از گمرکات استان به خارج از کشور بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران خاطرنشان کرد: از لحاظ ارزشی صادرات نوشابه تا پایان دی ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 17 درصد رشد داشته است.

وی یادآور شد: صادرکنندگان استان انواع نوشابه تولید شده را به مقصد کشورهای عراق،افغانستان، پاکستان، کویت، قطر، لبنان، کانادا و غیره صادر کردند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جلوه‌ اقتدار ملی

جلوه‌ اقتدار ملی

درباره انتخابات ریاست جمهوری 1400 و مشارکت مردم در آن باید چند نکته را مورد توجه قرار داد.

ایستگاه آخر مناظره

ایستگاه آخر مناظره

مناظره‌ های انتخاباتی ریاست‌جمهوری به بخش جدایی‌ناپذیر از رقابت‌ ها تبدیل شده‌است.

بازار دارو بیمار است

بازار دارو بیمار است

چالش‌های زیادی در صنعت داروسازی کشور وجود دارد. چالش مهم این روزها اما کمبود دارو است.

گفتگو

بیشتر
معروف، بزرگتر ماست

صابر کاظمی، ملی‌پوش والیبال در گفت‌وگو با جام‌جم: آرزوی هر بازیکنی هست که شاگرد آلکنو باشد

معروف، بزرگتر ماست

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر