فرمانده انتظامی استان البرز از دستگیری اعضای باند کلاهبرداری کارت به کارت با ترفند گوینده رادیو به مبلغ چهار میلیارد ریال خبر داد.
کد خبر: ۱۰۰۱۱۵۱
کلاهبرداری به بهانه برنده شدن در مسابقه رادیو

به گزارش جام جم آنلاین از میزان، سردار کامرانی صالح گفت: در پی دریافت پرونده های متعدد کلاهبرداری به شیوه کارت به کارت، پیگیری موضوع در دستور کار ماموران اداره جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات مقدماتی ماموران مشخص شد که افرادی ناشناس با معرفی خود به عنوان گوینده رادیو جوان، پس از تماس با شهروندان و ادعای اینکه «به علت خوش حسابی در پرداخت هزینه تلفن، برنده 50 میلیون ریال هزینه سفر به عتبات عالیات شده اید»، پس از جلب اعتماد، 40 نفر از شهروندان را با این شگرد خاص پای دستگاه ATM کشانده و کل موجودی کارت های آنان را به روش متقلبانه به کارت خود انتقال می دادند.

سردار کامرانی صالح گفت: با انجام اقدامات اطلاعاتی ماموران، رد اعضای باند در «خرمدشت» کرج شناسایی و مشخص شد که این افراد با کمک یکی از بستگانشان که در زندان است اقدام به کلاهبرداری و پولشویی می کنند.

این مقام انتظامی افزود: در ادامه، شناسایی محل های تردد و پاتوق متهمان و شناسایی رابطان آن ها، در دستور کار قرار گرفت تا اینکه رد اعضای باند در یک واحد آپارتمان در خرمدشت کرج شناسایی شد.

فرمانده انتظامی استان البرز اظهار کرد : ماموران پس از تحت نظر قرار دادن آپارتمان مذکور و اطمینان از حضور متهمان در منزل، در یک اقدام غافلگیرانه تمام اعضای این باند که چهار نفر بودند را دستگیر کردند و در بازرسی از این مکان، 13 عدد کارت هدیه، 25 دستگاه گوشی تلفن همراه، سه عدد اسپری اشک آور، تعداد زیادی سیم کارت، مقداری طلا و جواهرات و یک دستگاه خودروی زانتیا کشف شد.

سردار کامرانی صالح گفت : متهمان پس از انتقال به پلیس آگاهی با توجه به مستندات و مدارک جمع آوری شده به ناچار لب به اعتراف گشوده و اظهار داشتند؛ به پیشنهاد یکی از اقوامشان که در زندان به سر می برد با تهیه کارت های بانکی، شماره کارت ها را در اختیار زندانی قرار می دادند و وی با معرفی خود به عنوان گوینده رادیو از شهروندان به مبلغ چهار میلیارد ریال کلاهبرداری می کرد و بلافاصله همدستانش بیرون از زندان با خرید کارت های هدیه یا طلا و جواهرات و سکه و گوشی موجودی کارت را خالی می کردند.

وی گفت: در پی استعلام ماموران مشخص شد که دو نفر دیگر از همدستان باند مذکور با کارت های بانکی اقدام به خرید کرده اند که در حال حاضر به اتهام کلاهبرداری کارت به کارت در فردیس دستگیر و در زندان به سر می برند.

فرمانده انتظامی استان البرز گفت: با هماهنگی مقام قضایی متهمان از زندان به پلیس آگاهی منتقل شدند و به صراحت اعتراف کردند که از طریق آشنایی با یک نفر اقدام به افتتاح حساب کرده و زمانی که وجوه کلاهبرداری به کارت ها انتقال داده می شد بلافاصله اقدام به خالی کردن موجودی کارت می کردند که با توجه به اظهارات آن ها، این متهم نیز پس از دستگیری به جرم خود اعتراف کرد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
مرمر طاهریان
Germany
۰۰:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۱/۰۹
۰
۰
كلاهبرداری به بهانه برنده شدن در مسابقات رادیویی كاملا مشابه گزارش یكشنبه 24 بهمن ماه 1395 در تاریخ 26 اسفند ماه 96 نیز انجام شد و اینجانب یكی از افراد اغفال شده می باشم.فردی كه خود را حسین زاده خبرنگار رادیو جوان معرفی می كرد با بنده تماس گرفت و دقیقا مشابه كلاهبرداری گزارش شده موجودی كارت بنده را خالی كرد.
موجودی كارت به حسابی به نام محمد حسین سالار دهقانی انتقال پیدا كرد.شكوائیه در دادسرا تنظیم شد و به كلانتری فرستاده شد.با مراجعه به دادسرا دریافتم كه افراد زیادی در تاریخ ذكر شده مورد این كلاهبرداری قرار گرفته اند.
موضوع صرفا جهت اطلاع رسانی ارسال می شود.
با تشكر
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها